Aktualności » Krzyż – znak naszego zbawienia

piątek, 22 marca 2024

Wieloletnią tradycją jest Droga Krzyżowa ulicami i polami naszej parafii. Piątek - poprzedzający Niedzielą Palmową, to czas, by po Mszy św. wieczornej, o godz. 17.00, we wspólnocie parafialnej nieść Chrystusowy krzyż, przygotowując do Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania. W tym roku 22 marca, rozważania Drogi Krzyżowej przygotowali ojcowie ministranci. Przypomnieli w nich o świętości krzyża i naszej odpowiedzialności za bliźnich w dzieleniu się dobrem. Krzyż od stacji do stacji, nieśli przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych - Oazy Rodzin, Akcji Katolickiej, Caritas Parafialnej, ojców ministrantów, młodzieży parafialnej i Kół Żywego Różańca. Każdy z uczestników trzymał w swoich dłoniach mały krzyż. Modlitwę ubogacał śpiew pieśni wielkopostnych prowadzony przez Zosię Pachniak. Nagłośnienie nieśli Grzegorz Binięda i Krzysztof Filipiak. Trwające 1,5 godz. nabożeństwo zakończyło się w świątyni, gdzie proboszcz ks. Ireneusz Kosecki podziękował wszystkim za udział i wspólną modlitwę. W ramach trwającej Nowenny w intencji Ojczyzny i poszanowania ludzkiego życia, zebrani odśpiewali Apel Jasnogórski, odmówili 10. różańca i modlitwę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Został odśpiewany hymn „Boże, coś Polskę”, z krzyżami wzniesionymi ku górze.