Aktualności » Majówkowe pielgrzymowanie

czwartek, 01 maja 2014

1 maja o godz. 5.00 sprzed naszej świątyni, grupa parafian wraz z ks. Ireneuszem Koseckim - naszym proboszczem, wyruszyła na autokarową pielgrzymkę, śladami sanktuariów maryjnych Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Pierwszym miejscem które nawiedziliśmy było sanktuarium Matki Bożej - Królowej Rodzin w Leśniowie koło Częstochowy. Kustoszami tego sanktuarium są ojcowie Paulini. Osiem małżeństw z naszej grupy pielgrzymkowej w czasie Mszy świętej odnowiło swoje śluby małżeńskie. Następnym punktem naszego majowego pielgrzymowania był zamek w Ogrodzieńcu. Zbudowany w XIV w. przez króla Kazimierza Wielkiego przechodził różne koleje losu. Został wzniesiony na tzw. surowym korzeniu, czyli w miejscu gdzie nie istniała wcześniej żadna inna budowla. Zamek wznosi się na Górze Janowskiego (515, 5 m n.p.m.). Choć dzisiaj jest tylko trwałą ruiną - jego zwiedzanie robi ogromne wrażenie. Trzecim miejscem naszego pielgrzymowania było sanktuarium Ojców Karmelitów Bosych w Czernej koło Krakowa, w którym szczególną cześć odbiera Matka Boża Szkaplerzna. Jest to również miejsce pochówku św. Rafała Kalinowskiego. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną. Po przejechaniu w sumie 560 km. pełni wrażeń, głębokich przeżyć duchowych, wdzięczni Bogu za dar pięknej pogody, wróciliśmy szczęśliwi do naszych domów.

TUTAJ galeria zdjęć z naszego pielgrzymowania.