Aktualności » Nie ma cenniejszego daru...

niedziela, 28 czerwca 2020
Członkowie działającego w naszej parafii Klubu Honorowego Dawcy Krwi im. Jana Pawła II, regularnie, co dwa miesiące, oddają najcenniejszy dar - krew. Nie udało się jeszcze nikomu sztucznie jej wyprodukować, dlatego potrzebni są ludzie o wielkim sercu. Z powodu epidemii, ten cykl dwumiesięczny został przerwany; ostatnia bowiem zbiórka krwi odbyła się 2 lutego. W niedzielę - 28 czerwca, o godz. 8.45 podjechał na parking w pobliżu parafialnego kościoła ambulans z profesjonalnym zespołem medycznym: lekarz i pielęgniarki, by cierpliwie oczekiwać na honorowych dawców krwi. Mimo wciąż panującej epidemii, nasi parafianie jak zwykle nie zawiedli. 20 osób podzieliło się z najbardziej potrzebującymi darem krwi. Śmiało można o nich powiedzieć, że to nasi cisi, bo bezinteresowni bohaterowie. Gorąco Wam dziękujemy za ten dar serca.