Aktualności » Niedziela Palmowa 2023

niedziela, 02 kwietnia 2023

2 kwietnia, w Niedzielę Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. O godz. 11.00 licznie zebrani parafianie zgromadzili się przed świątynią, aby wysłuchać Ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Następnie  proboszcz ks. Ireneusz Kosecki poświęcił palmy, dziękując szczególnie dzieciom i ich opiekunom, za wykonanie 3 dużych, pięknych palm - Bożenie Chłopeckiej i Teresie Szczepanik ze  Szkoły Podst. w Zakrzewie, Monice Wierzbie i Paulinie Firlej i dzieciom z Przedszkola Samorządowego w Zakrzewie oraz Monice Wierzbie i Małgorzacie Chylak i dzieciom z Niepublicznego Przedszkola „Hania”.  Procesja z palmami wokół świątyni wyglądała imponująco i bardzo radośnie; była wyznaniem wiary w Chrystusa  - Mesjasza, Syna Dawidowego.

Autorem zdjęć jest Waldemar Skorza