Aktualności » Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 2022

niedziela, 17 kwietnia 2022
Zmartwychwstanie Pańskie - to najstarsze i największe święto chrześcijańskie. Czcimy w nim zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem. Zmartwychwstały Chrystus przynosi pokój i nadzieję. O godz. 6.00 rozpoczęliśmy uroczystą procesję rezurekcyjną, wsłuchując się w bijące dzwony, obwieszczające całemu światu zwycięstwo Chrystusa. Liturgii przewodniczył proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. W procesji wzięli udział przedstawiciele grup parafialnych. Przed Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, szli strażacy ze wszystkich jednostek OSP - z Zakrzewa, Gulina, Gulinka i Zakrzewskiej Woli, ułani z Kawalerii Ochotniczej w barwach 11 pułku Ułanów Legionowych przy stadninie Carino w Gulinie, poczty sztandarowe, członkowie Kół Żywego Różańca; niesiono różaniec, chorągwie i feretrony - to wszystko tworzyło niezwykle podniosłą atmosferę wdzięczności Chrystusowi za dar Zmartwychwstania. Po zakończonej procesji, ks. proboszcz odprawił uroczystą Mszę św. w intencji całej naszej parafii. W homilii zaznaczył, iż z pomocą Chrystusa Zmartwychwstałego jesteśmy w stanie pokonać nasze ludzkie słabości, wyrzucić z siebie kwas złości i przewrotności, a przyjąć do swoich serc czystość i prawdę. Zachęcał, byśmy zaufali Chrystusowi i pozwolili Mu prowadzić się w naszym codziennym życiu. On swoją śmiercią i zmartwychwstaniem otworzył nam Niebieskie Jeruzalem, które jest naszą ojczyzną - mówił kaznodzieja. Młodzieżowa schola wraz z organistą Bartłomiejem Składankiem, pięknym śpiewem podczas Mszy św. Rezurekcyjnej, pomogła nam głębiej przeżyć tę niezwykłą Eucharystię. Na jej zakończenie ks. proboszcz podziękował wszystkim, którzy tak aktywnie włączyli się w jej przebieg, jak również za duchowe przeżycia Triduum Paschalnego.

Zdjęcia: Waldemar Skorza