Aktualności » Oaza Modlitwy

piątek, 25 października 2013

Co może robić grupa 17 gimnazjalistów i 2 animatorki w ostatni słoneczny weekend października? Zakrzewska młodzież oazowa po okiem a. Natalii Stopki i a. Karoliny Włodarczyk postanowiła pożytecznie wykorzystać ten czas - ta liczna grupa wybrała się do ośrodka oazowego w Dąbrówce k. Sulejowa, aby wspólnie z rówieśnikami z innych parafii przeżywać Oazę Modlitwy OND. Ten pierwszy zorganizowany wyjazd w historii naszej parafii odbył się w dniach 25-27.10.2013.

Zakrzewska grupa była jedną z najliczniejszych z diecezji. Pojechaliśmy na te krótkie rekolekcje, aby z bliska zobaczyć, czym jest Ruch Światło-Życie i co proponuje młodym ludziom. Okazało się, że rodzaj formacji, jakiego tam doświadczyliśmy - uczestnicy na nowo, a animatorzy po raz kolejny - okazał się bardzo atrakcyjny i owocny. Uczestnicy przebywali pod opieką ks. Grzegorza Lipca i s. Nadii Antoniuk, a także kilkunastoosobowej kadry animatorów. Każdego dnia uczestniczyliśmy wspólnie w Eucharystii, spotkaniach w grupach, podczas których poruszaliśmy temat zachowania się młodego chrześcijanina i oazowicza w szkole. Elementem duchowym naszej formacji były też wspólne poranne i wieczorne modlitwy, nabożeństwo różańcowe oraz próba śpiewu. Mieliśmy okazję poznać mnóstwo nowych osób na takim samym etapie rozwoju wiary w wolnym czasie, kiedy spędzaliśmy go w swoich pokojach, na spacerach, a także w czasie wielkiej atrakcji - gry terenowej, podczas której podziwialiśmy atrakcyjne przyrodniczo zakątki Dąbrówki, od lasów aż po rzekę, i wypełnialiśmy ukryte uprzednio zadania. Sporej dawki radości dostarczył nam pogodny sobotni wieczór - czas przepełniony wspólną zabawą i radością, a nawet wspólne dyżury. Nasi zadowoleni uczestnicy powiedzieli, że wielką radością było dla nich zamiatanie schodów, ponieważ mogli wtedy przybić z każdym piątkę, czy też wstawanie pół godziny przed wszystkimi i robienie z całą grupą śniadania.

Nie da się opisać w słowach atmosfery, jaka panowała na tych rekolekcjach. Czuliśmy, że jesteśmy jedną wielką rodziną i chcemy, aby to poczucie jedności i pragnienie bycia razem przy Bogu przeniosło się na naszą formację przez cały rok w parafii. Dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami - bo w Kościele i w Oazie wygrywamy życie wieczne, idąc za Jezusem - naszym najlepszym Przewodnikiem.

Chwała Panu za ten czas!

a.muz. Karolina Włodarczyk