Aktualności » Peregrynacja obrazu i relikwii Bł. Ulmów

poniedziałek, 03 czerwca 2024

W poniedziałek, 3 czerwca, rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja relikwii Bł. rodziny Ulmów i obrazu tej świętej rodziny. Na Mszę św. o godz. 17.00, zapraszamy mieszkańców Marianowic Dolnych cz. I  – od Oblasu w stronę Zakrzewa. Pragniemy, aby wszystkie rodziny naszej parafii przyjęły te święte znaki, które pozwolą nam wszystkim otworzyć nasze serca na Bożą łaskę, w gorącej modlitwie o miłość, zgodę, pojednanie, wierność, pokój i świętość naszych rodzin. Niech to będzie sposobność do spowiedzi św., a w dniu przyjęcia tych znaków do uczestniczenia we Mszy św. rannej czy popołudniowej i przyjęcia Komunii św. Niech to będzie święto tylko rodzinne; w peregrynacji uczestniczy tylko rodzina, bliższa czy dalsza. Peregrynację rozpoczniemy od rodziny Marty i Jarosława Gałkowskich. Program i schemat będzie podobny do tego, jaki miał miejsce 8 lat temu, kiedy nasze rodziny nawiedzały relikwie św. Faustyny Kowalskiej.   Wskazówki praktyczne:

• Obraz i relikwie są w rodzinie przez całą dobę. Następnego dnia po te święte znaki przychodzi rodzina sąsiadów (niech to będzie stała godzina – 18.00). Rodzina, która przejmuje relikwie bł. Ulmów zanosi je do swojego domu w towarzystwie rodziny oddającej święte znaki. Na progu domu następuje ucałowanie relikwii i pożegnanie. Na modlitwie pozostaje tylko rodzina która je przyjęła.
  • W domu rodzinnym należy przygotować miejsce intronizacji obrazu i relikwii (stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, kwiaty).
  • Praktyczną pomocą do prowadzenia modlitw będzie modlitewnik (5 takich samych egzemplarzy) z rozważaniami, litaniami, różańcem, katechezą oraz schematem tych modlitw, z podaniem poszczególnych stron.
  • Dołączona jest także Księga Pamiątkowa, do której prosimy wpisywać prośby i podziękowania, po obu stronach kartek.
  • Starajmy się w czasie nawiedzenia wyłączyć radio, telewizję, Internet. Niech to będzie czas skupienia i modlitwy.
  • Gdy nawiedzenie obrazu i relikwii bł. Ulmów zakończy się w danej wiosce, wtedy ostatnia rodzina odnosi je do kościoła (należy wcześniej powiadomić parafię). W najbliższą niedzielę po zakończeniu nawiedzenia, na Sumie, o godz. 11.00, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski, w intencji rodzin danej wioski. Po tej Mszy św. święte znaki zostaną przekazane do następnej wioski.
  • Należy zachować szczególną ostrożność przy przekazywaniu do następnej rodziny zarówno obrazu jak i relikwii bł. Ulmów, aby nie doszło do ich uszkodzenia. Relikwie będą przekazywane w specjalnej walizce.
  • Życzymy Wam, Kochani Parafianie, obfitości Bożych łask i uświęcenia Waszych Rodzin, przez wstawiennictwo Bł. Rodziny Ulmów.