Aktualności » Roratnie czuwanie...

niedziela, 29 listopada 2020

W niedzielę - 29 listopada br., rozpoczęliśmy Adwent. W tym okresie liturgicznym towarzyszy nam wezwanie do czujności. Szczególnym znakiem adwentowego czuwania jest udział we Mszy św. Roratniej. Mimo panującej pandemii, zachowując przepisy sanitarne, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w Roratach; porządek jak w roku ubiegłym: godz. 6.00 – śpiew Godzinek, bezpośrednio po nich, o 6.20 - Msza św. Roratnia, ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Tegoroczne spotkania adwentowe przybliżą nam tajemnicę Mszy Świętej. Hasło roratnich spotkań: „Cud nad Cudami” - jak na nowo odkryć obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszej Hostii? Wzorem lat ubiegłych dzieci na pierwszym spotkaniu otrzymały plakat, do którego będą przyklejać obrazki nawiązujące do omawianego tematu. Liczymy także na młodzież, szczególnie tę, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Każdego dnia jest nas coraz więcej! Warto czuwać z Maryją na przyjście Zbawiciela!