Aktualności » Roraty ze św. Teresą z Avila

poniedziałek, 01 grudnia 2014

W poniedziałek - 1 grudnia, rozpoczęliśmy w naszej parafialnej świątyni spotkania z Maryją podczas Mszy św. Roratnich. Roraty - czyli Msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, odprawiana jest w dni powszednie, od poniedziałku do soboty. W tym roku naszą przewodniczką jest św. Teresa z Avila. 28 marca 2015 r. mija 500. rocznica jej urodzin. Hasłem adwentowym są jej słowa: Solo Dios basta - Bóg sam wystarczy. Wszystko rozpoczynamy o godz. 6.00 śpiewem Godzinek. Następnie o godz. 6.20 rozpoczyna się uroczysta Eucharystia. Przy zgaszonym świetle, ponad 70. dzieci z lampionami w ręku, czeka pod chórem na rozpoczęcie Mszy św. Ksiądz z ministrantami udaje się w ich kierunku, i zaprasza je pod ołtarz główny. Światła zapalają się w kościele na hymn „ Chwała na wysokości Bogu". W tym momencie uczestnicy uświadamiają sobie, co to znaczy, że Maryja jest dla nas Gwiazdą Zaranną. W kazaniu dialogowanym z dziećmi, proboszcz ks. Ireneusz Kosecki przybliża wszystkim uczestnikom Rorat, także licznie zebranym dorosłym, zawiłą drogę św. Teresy do Boga i poszukiwanie własnego powołania. Dzieci pięknie śpiewają pieśń o Dziewczynie z hiszpańskiego miasta - o św. Teresie. Przy ambonie umieszczona jest specjalna plansza, na której każdego dnia umieszczane są obrazki przypominające ważniejsze wydarzenia z życia naszej adwentowej przewodniczki. Również dzieci otrzymały na pierwszym spotkanie plansze, do której w domach, sukcesywnie przyklejają otrzymywane od księdza obrazki. Na zakończenie Rorat odbywa się losowanie figurki Pana Jezusa, którą szczęśliwiec zabiera na całą dobę do swego domu rodzinnego. Ciesząc się z licznego udziału w Roratach dzieci, młodzieży i dorosłych życzymy wszystkim wytrwałości.