Aktualności » Rowerami do Lichenia

sobota, 24 sierpnia 2019
Po raz dziesiąty odbyła się męska pielgrzymka rowerowej do Lichenia - sanktuarium Bolesnej Królowej Polski. W sobotę - 24 sierpnia, 34. uczestników zgromadziło się w naszej parafialnej świątyni, by o godz. 7.00 uczestniczyć we Mszy św. odprawianej przez przewodnika ks. Ireneusza Koseckiego. Po jej zakończeniu, o godz. 8.00 wsiedli na rowery i ruszyli w drogę. Kilka razy zatrzymali się na krótki odpoczynek w Nowym Mieście, Rawie Mazowieckiej i Skierniewicach. Pogoda wyjątkowo sprzyjała rowerzystom; było bardzo słonecznie, z niewielkim wiatrem. Tradycyjnie pielgrzymom towarzyszyła specjalna intencja - modlitwa za Ojczyznę, o trzeźwość naszego narodu i miłość w rodzinach. Ok. 15.00 dojechali do Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, gdzie spędzili noc. O godz. 18.00 spożyli kolację w seminaryjnym refektarzu, a o 19.00, zgromadzili się w seminaryjnej kaplicy wraz z ks. Ireneuszem, odmówili różaniec, wysłuchali konferencji duchowej, odśpiewali Apel Jasnogórski i udali się na spoczynek. W niedzielę 25 sierpnia o godz. 6.00 rowerzyści spotkali się na porannych modlitwach ponownie w kaplicy seminaryjnej, zjedli śniadanie i ruszyli na pielgrzymi szlak. Po raz kolejny kierownikiem pielgrzymki był Tomasz Rdzanek, którego doświadczenie i rozwaga pozwoliły rowerzystom szczęśliwie dotrzeć do licheńskiego sanktuarium już o godz. 13.30. O 18.00 uczestniczyli w uroczystej Eucharystii, którą w intencji pielgrzymów odprawił ks. Ireneusz. Po jej zakończeniu, wsiedli do autokaru i o 23.30 dotarli do Zakrzewa. Serdecznie dziękujemy im za trud pielgrzymowania, świadectwo wiary, umiłowanie naszej Ojczyzny i braterską atmosferę. Do zobaczenia za rok, na pielgrzymim szlaku do Lichenia.
Foto: Ks. Ireneusz Kosecki i Tomasz Rdzanek