Aktualności » Rozgrywki piłkarskie

wtorek, 23 kwietnia 2013

23 kwietnia 2013 r. odbyły się Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w piłce nożnej: szkół podstawowych w Żarnowie i gimnazjalnych w Opocznie. Już o godz.6:15 wszyscy zebrali się na plebanii, po czym wyruszyliśmy do Opoczna. Tam odbyła się Msza św. pod przewodnictwem biskupa Henryka Tomasika. Następnie młodzież z gimnazjum udała się do Sali przy tamtejszym gimnazjum, a ministranci ze szkoły podstawowej udali się do Żarnowa.

Uczniowie z gimnazjum w składzie: Paweł Miros, Seweryn Czajkowski, Paweł Przybyś, Wojciech Zawadzki, Karol Tomaszewski, Dominik Świątkowski i Konrad Majchrzak zagrali w grupie z ministrantami z Paradyża, Bedlna i Bielichy. Nasi młodzi piłkarze rozpoczęli zawody od starcia z drużyną z Paradyża. Mecz od początku przebiegał pod dyktando naszych chłopaków - bramkarz drużyny przeciwnej cudem wychodził z opresji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0 - zabrakło pewności siebie pod bramką przeciwnika. Drugi mecz, również bezbramkowo zremisowany, rozegraliśmy z drużyną z Bedlna. O wyjście z grupy zagraliśmy z Bielichą gdzie pokazaliśmy wreszcie na co stać naszych chłopaków: wygraliśmy 3:0 (Paweł Miros 2x, Wojciech Zawadzki). Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy do ćwierćfinału, gdzie przyszło nam walczyć z drużyną z Radomia (parafia Matki Bożej Królowej Świata). Obie drużyny przystąpiły do meczu bardzo skupione. Chęć awansu do półfinału była ogromna. Nie za dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie, tracąc bramkę w drugiej minucie meczu. Do końca nie udało się odrobić strat, ale trzeba podkreślić to, że walczyliśmy do upadłego. Zabrakło odrobiny szczęścia. Z powodu tej porażki odpadliśmy z turnieju. Mimo to zajęliśmy bardzo wysokie piąte miejsce. To znakomita zaliczka przed przyszłorocznymi zawodami, w których nasza reprezentacja na pewno wystartuje. Bardzo dziękujemy księdzu wikariuszowi Bartłomiejowi Grzebule, za trud włożony w przygotowanie drużyny i opiekę nad nią. Mamy wielką nadzieje, że za rok będzie jeszcze lepiej.

Mateusz Włodarczyk