Aktualności » Spotkanie opłatkowe

niedziela, 15 grudnia 2019
Tradycją Gminy Zakrzew jest organizowanie w okresie przedświątecznym Wieczoru Wigilijnego. W niedzielę, 15 grudnia, o godz. 18.00, do Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzewie, na zaproszenie wójta Gminy p. Leszka Margasa, przybyło liczne grono Gości i mieszkańców naszej Gminy. Wójt - jako gospodarz tego Wieczoru, przywitał wszystkich uczestników i złożył życzenia świąteczne. Piękny nastrój bożonarodzeniowy stworzył zespół „Gaudeamus” z Radomia, który podczas godzinnego koncertu wykonał znane i mniej znane kolędy i pastorałki. Prowadząca koncert - Daniela Czerwińska, zachęcała uczestników spotkania do wspólnego śpiewania kolęd. Na spotkanie przybyło wielu znakomitych gości, m. in. Roman Frąk - wicestarosta radomski, członkowie Rady Gminy Zakrzew, sołtysi naszej Gminy oraz trzech księży - ks. Andrzej Piotrowski - proboszcz z Cerekwi, ks. Ireneusz Kosecki - proboszcz z Zakrzewa i ks. Kamil Kowalski - wikariusz zakrzewskiej parafii. Po zakończeniu koncertu ks. Ireneusz Kosecki, odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza, o narodzeniu Pana Jezusa i życzył zebranym, by ten czas Bożego Narodzenia, był okazją do wdzięczności Bogu za miłość i wiarę, by mobilizował nas wszystkich do większej wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Wreszcie nadszedł czas łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Finałem spotkania opłatkowego było kosztowanie przepysznych potraw wigilijnych. Radosnego świętowania!