Aktualności » Spotkanie ze św. Mikołajem

sobota, 06 grudnia 2014

6 grudnia - przypada wspomnienie św. Mikołaja - biskupa Myry (teren dzisiejszej Turcji). Żyjący w III wieku biskup, znany był ze swej hojności i anonimowego obdarowywania prezentami. W dniu jego liturgicznego wspomnienia, na Mszy św. Roratniej przybył do naszej świątyni św. Mikołaj (prawdziwy), ubrany w czerwony ornat, z mitrą na głowie i pastorałem w ręku. W spotkaniu z nim uczestniczyło ponad 100 dzieci i kilkadziesiąt gimnazjalistów. Św. Mikołaj rozpoczął spotkanie od najmłodszych, czyli przedszkolaków. Pytał je jak mają na imię i w której są grupie przedszkolnej. Dzieciaki chętnie odpowiadały na pytania św. Mikołaja i wspólnie zaśpiewały mu 100 lat. Następnie w dialogu uczestniczyły dzieci z poszczególnych klas szkoły podstawowej, gimnazjum, a nawet ze szkoły średniej. Św. Mikołaj opowiadał ciekawe anegdoty ze swego życia i przypominał, że pomagać drugiemu człowiekowi to wielka radość i naśladowanie samego Boga.