Aktualności » Zatroskani o przemianę serca - odpust parafialny

wtorek, 06 sierpnia 2019
6 sierpnia - przypada Święto Przemienienia Pańskiego. W naszej, zakrzewskiej parafii - to Uroczystość Odpustowa. Mszy świętej o godz. 11.00 przewodniczył ks. Maciej Kornata - proboszcz parafii Dąbrówka Nagórna. W homilii podkreślił jak wielkim darem jest wiara, która jest nieustannym wezwaniem do walki z grzechem i przemianą serca. Dzisiejszy świat wymaga od nas odwagi w wyznawaniu wiary i życia bożymi przykazaniami na co dzień - podkreślił kaznodzieja. Po Mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna, w której wzięli udział: ministranci wszystkich grup wiekowych, dziewczynki sypiące kwiatki, kobiety i mężczyźni z feretronami i chorągwiami, członkowie KŻR z różańcem, strażacy z Zakrzewa z pocztem sztandarowym oraz liczne grono parafian i gości. Przez cały dzień w świątyni, trwała adoracja eucharystyczna, w ramach tzw. nabożeństwa 40. godzinnego. Była sposobność do modlitwy, zarówno przez poszczególne grupy parafialne jak i do adoracji indywidualnej. Bowiem najskuteczniejszym sposobem przemiany serca jest trwanie na kolanach przed Jezusem, ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

FOTO: Waldemar Skorza