Aktualności » Apel Papieski

niedziela, 11 października 2015

11 października 2015 r. już po raz 15. obchodzono w Polsce Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego obchodu były słowa: „Jan Paweł II - Patron Rodziny". W naszej parafialnej świątyni przez cały dzień, na wszystkich Mszach św. poprzez modlitwę dziękowaliśmy Bogu za dar świętości Jana Pawła II, prosząc o miłość i świętość naszych rodzin. Były zbierane ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", które wspierają zdolnych stypendystów, pochodzących z niezamożnych rodzin. Wieczorem, o godz. 20.00 spotkaliśmy się na Apelu Papieskim, aby poprzez modlitwę, śpiew i film o Janie Pawle II, jeszcze raz wsłuchać się w przesłanie, które nam zostawił prorok naszych czasów św. Jan Paweł II. Ucałowanie jego relikwii było znakiem bliskości i wdzięczności Bogu za dar życia Jana Pawła II.