XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.07.2024 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, po Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone samochody i inne pojazdy mechaniczne. Po każdej Mszy świętej będzie przeprowadzona zbiórka do puszek, w ramach akcji - 1 gr za 1 km szczęśliwie przejechany. MIVA Polska zachęca nas, byśmy włączyli się w tę akcję. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.

2. W tym tygodniu wspomnimy: 22 lipca – św. Marii Magdaleny; 23 lipca – św. Brygidy – patronki Europy; 24 lipca – św. Kingi; 25 lipca – św. Jakuba i św. Krzysztofa; 26 lipca - św. Anny i Joachima, rodziców Najświętszej Maryi Panny i dziadków Pana Jezusa. Pamiętajmy w naszych prywatnych modlitwach o naszych kochanych dziadkach.

3. Przypominamy, że Dożynki Gminno-Parafialne odbędę się w niedzielę - 25 sierpnia, Msza św. o godz. 11.00. Wieniec dożynkowy od naszej parafii przygotowuje sołectwo Gulina.

4. Przypominamy rodzicom pragnącym ochrzcić swoje dziecko; zapraszamy do kancelarii parafialnej na tydzień przed chrztem (nie wcześniej, chodzi o zachowanie kolejności spisywania akt w księdze ochrzczonych) z aktem urodzenia dziecka i zaświadczeniami od rodziców chrzestnych, tylko tych spoza naszej parafii.

5. Módlmy się w intencji wszystkich kierowców o bezpieczną i rozsądną jazdą; polecajmy także nasze kochane babcie i dziadków. Pod Twoją obronę...św. Krzysztofie, św. Ann i Joachimie, módlcie się za nami. Za zmarłe babcie i dziadków. Wieczny odpoczynek…