XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.09.2022 r.

1. Nastąpiła zmiana terminu poboru krwi. Nie odbędzie się jak wcześniej zaplanowano dzisiaj, ale w niedzielę - 16 października, w siedzibie OSP Zakrzew, w godz. 9.00- 13.00.

2. W czwartek - 29 września, o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie członków Parafialnej Caritas. Serdecznie zapraszamy.

3. W najbliższą sobotę - 1 października br., odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej w Wysokim Kole XV pielgrzymka KŻR diecezji radomskiej. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy. Zapraszamy do udziału w niej zarówno członków KŻR jak i osoby, które kochają modlitwę różańcową. Zapisy przyjmujemy w zakrystii, kancelarii parafialnej. Cena 40 zł. Wyjazd o godz. 7.45 sprzed naszej świątyni. Osoby, które się zapisały prosimy o dokonywanie wpłat.

4. W sobotę - 1 października rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do naszej świątyni na wspólną modlitwę. Podobnie jak w latach ubiegłych, różaniec rozpoczynamy w dni powszednie i niedziele o godz. 17.00, a po nim będzie odprawiona Msza św. Dla dzieci mamy przygotowane specjalne plansze i obrazki, dzięki którym będziemy realizować program „Matka wielu imion”. Przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego będziemy się modlić o miłość w naszych rodzinach oraz o pokój w Ukrainie i na całym świecie. Dla najwytrwalszych dzieci na koniec miesiąca października przewidziane są nagrody. Tego dnia przypada też 1. sobota miesiąca. Po różańcu zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie.

5. Trwają przygotowania zainstalowania ogrzewania gazowego w naszej świątyni.

• dziękujemy panom: Stefanowi Posłusznemu, Ryszardowi Piaskowi, Tadeuszowi Kępce, Andrzejowi Posłusznemu, Stanisławowi Stopce i Radosławowi Jeżakowi za demontaż starego pieca olejowego
  • dziękujemy p. Zbigniewowi Sułeckiemu za przekazanie na potrzeby parafii 18 ton piachu
  • dziękujemy p. Leszkowi Sikorskiemu za wykonanie prac związanych z elektryką
  • dziękujemy p. Pawłowi Pysiakowi i jego pracownikom za wykonanie prac murarskich, które jeszcze trwają
  • prosimy jeszcze nie wchodzić w miejsce, gdzie stał stary piec, gdzie jest uskok, w miejscu gdzie stał stary piec, a gdzie będą położone płyty granitowe

6. 5 X - przypada wspomnienie liturgiczne św. Faustyny Kowalskiej. Przygotowujemy się do tego święta poprzez nowennę ku jej czci. Od poniedziałku 26 września, po Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić przez jej wstawiennictwo o pokój w naszej ojczyźnie i na Ukrainie.

7. Pomódlmy się o pokój na świecie. Pod Twoją obronę...

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2022. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie