III NIEDZIELA WIELKANOCNA - ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI - 14.04.2024 r.

1. Zapowiedzi: Pragniemy poinformować, że nasz parafianin – Adrian Czajkowski, alumn 5. roku, Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, 18 maja br. przyjmie święcenia diakonatu. Bardzo prosimy o modlitwę w jego intencji.

2. W dniach 14.04. – 20.04. 2024 r. przeżywamy w polskim Kościele pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Niedzielę Biblijną (14 kwietnia br.), XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny oraz VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wszystkie te wydarzenia nawiązują do programu duszpasterskiego, który wprowadza nas w Tajemnicę Kościoła, którego jesteśmy członkami. Hasłem przewodnim XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego są słowa: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Zachęcamy do prywatnej i rodzinnej lektury Dziejów Apostolskich.

3. W najbliższą niedzielę – 21 kwietnia, ks. biskup Marek Solarczyk, ordynariusz Diecezji Radomskiej, rozpocznie w naszej parafii wizytację kanoniczną. Plan wizytacji:

•  Msza św. o godz. 7.00 – przywitanie ks. biskupa i homilia ks. biskup.
  • Msza św. o godz. 9.00 – wprowadzenie do naszej świątyni relikwii Bł. Rodziny Ulmów i asysta liturgiczna przygotowana przez członków Domowego Kościoła.
  • Po Mszy św. o godz. 9.00, spotkanie ks. biskupa z przedstawicielami poszczególnych grup duszpasterskich. Prosimy o przygotowanie krótkiej prezentacji z działalności danej grupy parafialnej.
  • Msza św. o godz. 11.00 z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży klas ósmych. Osoby, nie związane z tą uroczystością prosimy, by przyszły na inne Msze św.
  • Godz. 18.00 – koncert „Memento Mori…” w wykonaniu zespołu Memento Mori Dance Club. To refleksja nad przemijaniem ludzkiego życia, jego wartości i szukaniu odpowiedzi co w życiu jest najważniejsze.
  • Godz. 19.00 – Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie potańcówka przy muzyce zespołu Memento Mori, wodzirej – Adam Strug. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

4. Harmonogram przygotowań do bierzmowania:

•  próby przed bierzmowaniem: wtorek (16 IV) i czwartek (18 IV) godz. 18.00
  • sprzątanie wokół kościoła – środa (17 IV) godz. 18.00 – zapraszamy rodziców bierzmowanych
  • spowiedź św. bierzmowanych, świadków, rodziców – piątek (19 IV) godz. 16.00
  • sprzątanie wnętrza świątyni – piątek (19 IV) godz. 18.00, prosimy o pomoc rodziców bierzmowanych

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę remontową; będą przeznaczone na budowę części nowego ogrodzenia cmentarza parafialnego.

6. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski…

7. Istnieje możliwość przedłużenia wypominków półrocznych o kolejne 6 miesięcy.

8. W dniach 8 – 9 czerwca (sobota i niedziela) nasza parafia organizuje po raz 19. pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Osoby zapisane proszone są o dokonywanie wpłat do 15 maja. Jest już zapisanych ponad 100 osób. Po upływie tego terminu będą zapisywane osoby z listy rezerwowej.

9. W środę – 17 kwietnia, po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.00 dokonamy demontażu dekoracji „Ciemnicy” i „Grobu Bożego”. Zapraszamy do pomocy Członków Parafialnej Caritas i przedstawicieli „LUXbabek”.

10. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie cmentarza parafialnego. Do metalowego kontenera prosimy składać tylko plastikowe wieńce, wiązanki i wkłady. Pozostałe śmieci składamy do innych boksów. Wspólnie dbajmy o czystość naszego cmentarza.

11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Dobrego Pasterza. Taca będzie przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

12. Rozpoczął się czas ślubów. Przypominamy o zakazie używania konfetti na placu przed kościołem.

13. Opiece Matki Bożej polecajmy naszą parafię, prosząc o dobre przygotowanie do wizytacji ks. biskupa. Pod Twoją obronę