ZESŁANIE DUCHA ŚW. - 19.05.2024 r.

1. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 11.00 - 48. dzieci klas trzecich, po raz pierwszy przyjmie Jezusa Chrystusa w Komunii św. Bogu niech będą dzięki za ten wielki dar i piękną uroczystość. Gorące podziękowania składamy osobom, które przygotowały dzieci do dzisiejszej Uroczystości:

• Katechetkom: Bożenie Chłopeckiej i Monice Wierzbie za całoroczny trud katechizowania dzieci, za bezpośrednie przygotowanie i czuwanie nad całością uroczystości
  • Wikariuszowi: ks. Kamilowi Kowalskiemu - za całoroczną, duchową opiekę nad dziećmi, comiesięczne spotkania, bezpośrednie przygotowania do dzisiejszej uroczystości, za posługę w konfesjonale
  • rodzicom dzieci zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej uroczystości; z tzw. komitetu rodziców, którzy przez cały rok kierowali przygotowaniami
  • rodzicom dzieci za niezwykle staranne posprzątanie naszej świątyni, chóru, uporządkowanie placu wokół kościoła, wykoszenie trawników, umycie ogrodzenia wokół całego kościoła
  • Bóg zapłać za dar materialny rodziców dzieci pierwszokomunijnych - 3000 zł., zakupiono pozłacaną puszkę na komunikanty, która została dzisiaj przyniesiona w procesji z darami i ofiarę na potrzeby parafii
  • Dyrekcji i nauczycielom ze szkoły podst. za trud wychowania, kształtowanie serc i umysłów dzieci
  • naszemu organiście: Bartłomiejowi Składankowi i scholi parafialnej za oprawę muzyczną dzisiejszej uroczystości
  • p. Andrzejowi i Jadwidze Posłusznym za przygotowanie naszej świątyni do uroczystości

2. Zapraszamy dzieci Pierwszokomunijne do udziału w tzw. Białym Tygodniu. Porządek: Msza św. o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo majowe. W czwartek - 23 maja dzieci wraz z rodzicami, katechetami i księdzem Kamilem jadą na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie.

3. Uroczystość Zesłania Ducha św. kończy Okres Wielkanocny. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt, przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00.

4. W dniach 18 – 27 maja br. będziemy przeżywać w Radomiu po raz 12. Tydzień Ewangelizacyjny. Tegoroczne motto brzmi: „My nie możemy nie mówić”. Rozpocznie go czuwanie przedstawicieli ruchów i wspólnot w radomskiej katedrze w dniu 18 maja o godz. 19.30. Więcej szczegółów na plakacie przed kościołem.

5. W przyszłą niedzielę - 26 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywali Uroczystość Rocznicy 1. Komunii świętej. Plan przygotowań:

• 22 maja (środa) godz. 18.00 - próba generalna
  • 24 maja (piątek) godz. 15.30 - spowiedź św. dzieci i rodziców

6. Przyszła niedziela – 26 maja, będzie bogata w wydarzenia:

• przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się czas wypełnienia obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Spowiadamy codziennie, przed każdą Mszą św.
  • na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy członków Akcji Katolickiej
  • Parafia św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie, Przedszkole Samorządowe w Zakrzewie i Koło Gospodyń Wiejskich „Luxbabki” zapraszają na „Majówkę z okazji Dnia Matki”. Program: 17.45 występ w naszej świątyni „Małych Zakrzewiaków” – śpiew i wiersze, litania do Matki Bożej, na zakończenie spotkanie przy stole i pysznych ciastach w naszej parafialnej stodole. Serdecznie zapraszamy.

7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary tacowe, które będą przeznaczone na odbudowę domu rodzinnego ks. Kamila, który uległ zniszczeniu w wyniku pożaru.

8. Zachęcamy do kupowania i czytania „Gościa Niedzielnego” oraz „Gościa extra” cena 14 zł.. a w nim: 100 stron „Święte Matki, Matki Świętych”.

9. Opiece Matki Bożej polecajmy dzieci Pierwszokomunijne, ich rodziców i rodzeństwo. Prośmy dla nich o żywą wiarę w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Polecajmy także naszym modlitwom diakona Adriana Czajkowskiego, który wczoraj przyjął święcenia diakonatu. Pod Twoją obronę...

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2024. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie