V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 02.05.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest bogata w wydarzenia:

• przypada Dzień Flagi Narodowej; prosimy o wywieszenie na naszych domach flagi biało - czerwonej, jako symbolu naszego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny;
  • w godz. 9.00 - 13.00, w Strażnicy OSP w Zakrzewie, odbędzie się kolejna zbiórka krwi. Zapraszamy stałych krwiodawców jak i nowe osoby do podzielenia się tym najcenniejszym darem. Należy mieć ze sobą dowód osobisty i być po lekkim posiłku;
  • o godz. 16.00 odbędzie sie spotkanie KŻR.

2. Jutro - 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie.

3. We wtorek - 4 maja, przypada wspomnienie św. Floriana - patrona strażaków. Wyrażamy naszą wdzięczność strażakom z naszej parafii i polecamy ich Bożej opiece w naszych prywatnych modlitwach.

4. 6 maja - przypada 1. czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, szczególnie z naszej parafii oraz za naszego alumna Adriana Czajkowskiego.

5. 7 maja - przypada 1. piątek miesiąca. Chorych, zarówno tych, których odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca jak i tych świątecznych, odwiedzimy z Komunią św. od godz. 8.00 rano. Spowiedź św. od godz. 6.30, a po południu od godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.00 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. litania do Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu: do godz. 18.30 - KŻR, od. 18.30 do 19.00 - Oaza Rodzin, od 19.00 - 19.30 Akcja Katolicka.

6. 8 maja - w sobotę, przypada Uroczystość św. Stanisława , biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Odpust w parafii Cerekiew.

7. Trwa miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiane zarówno w niedziele jak i w dni powszednie, po Mszy św. o godz. 17.30.

8. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, istnieje możliwość przedłużenia wypominków półrocznych o kolejne 6 miesięcy.

9. W niedzielę - 16 maja, odbędzie się w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku do tej uroczystości przygotowuje się duża grupa dzieci - 48 osób. Z powodu ograniczeń związanych z panującą pandemią, odbędzie się ona na dwóch Mszach świętych: dzieci z klasy III B, będą miały swoją Uroczystość podczas Mszy św. o godz. 9.00, a dzieci z klasy III A, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Oto plan przygotowań:

• próby dzieci we wtorki i czwartki: 4, 6 11 i 13 maja
  • dzieci z klasy III b maja próby o godz. 18.00, a dzieci z klasy III a o godz. 19.00

10. W przyszłą niedzielę będzie taca remontowa.

11. Za miesiąc - 3 czerwca, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Choć nie znamy jeszcze szczegółów jakie rozporządzenia będą wówczas obowiązywały, odnośnie stanu epidemii, przygotowujemy się do procesji Bożego Ciała. W tym roku chcemy pójść trasą B:

Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy: pierwszy - naprzeciw figury św. Jana Chrzciciela: KŻR; drugi - na parkingu przy cmentarzu parafialnym: strażacy z jednostek OSP z Zakrzewskiej Woli, Gulina i Gulinka; trzeci - przy domu p. Pawła Bilskiego: mieszkańcy Gulinka Łońca; czwarty - przy bramie cmentarza - mieszkańcy Gulinka wsi, Marianowic i Marianowic Górnych. Dekoracja trasy: Prosimy ustawić proporce wzdłuż trasy procesji: od kościoła do figury św. Jana Chrzciciela do bramy cmentarza - mieszkańcy Gulinka „Łońca”; od bramy cmentarza do domu p. Bilskiego - mieszkańcy Gulinka wsi, Marianowic i Marianowic Górnych. Prosimy o aktywne włączenie się w te przygotowania. Procesja tradycyjnie wyruszy po Sumie, odprawianej o godz. 11.00.

12. W oczekiwaniu na rozwój sytuacji epidemicznej, przygotowujemy się wstępnie do 16. pielgrzymki rowerowej do Częstochowy, w dniach 12 - 13 czerwca (sobota - niedziela). Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami może w niej wziąć udział tylko 50 osób (chodzi o noclegi w ośrodku oazowym w Dąbrówce). W przyszłą niedzielę podamy więcej szczegółów.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” m. in. o wstawiennictwie św. Józefa; co można zbudować na kulturze gniewu?; jako dodatek: 100. rocznica III Powstania Śląskiego. Można także nabyć „Gościa extra” - Cień Ojca - Rok św. Józefa w Kościele. 100 stron, cena 9 zł.

14. Zaświadczenie dla rodziców chrzestnych wydawane są w parafii ich aktualnego zamieszkania, a nie w parafii, w których przyjęli sakrament bierzmowania czy sakrament małżeństwa. Ma ono stwierdzić, czy dana osoba aktualnie spełnia wymagania moralne konieczne do wypełnienia funkcji matki czy ojca chrzestnego.

15. Przez wstawiennictwo św. Floriana prośmy w intencji strażaków ze wszystkich jednostek OSP naszej parafii. Pod Twoją obronę...

16. Opiece Matki Najświętszej polećmy rodziny z naszej parafii. Pod Twoją obronę...

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2021. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie