V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024 r.

1. Dzisiaj, zgodnie z wielowiekową tradycją zasłaniamy krzyże i wchodzimy w bezpośrednie przygotowania do Wielkiego Tygodnia. Na godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną i Mszę św. o godz. 16.45.

2. Zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy Bogu za dar księdza rekolekcjonisty - ks. Witolda Gawlika i jego żywe słowo, które nas przybliżyło do Boga i uświadomiło jak bezcennym darem jest wiara w Chrystusa. Serdecznie dziękujemy za udział dzieciom, młodzieży i dorosłym, za liczną spowiedź świętą; Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Zakrzewie i Przedszkola Samorządowego w Zakrzewie, nauczycielom, wychowawcom, paniom katechetkom Bożenie Chłopeckiej i Monice Wierzbie, za opiekę nad dziećmi i młodzieżą.

3. W przyszłą niedzielę – 24 marca, przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm i czytanie Męki Pańskiej. Na sumie o godz. 11.00 gromadzimy się przed kościołem, gdzie nastąpi obrzęd poświęcenia palm i procesja wokół kościoła. Zachęcamy do udziału w niej szczególnie dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej. Wzorem lat ubiegłych prosimy o przygotowanie 3 dużych palm. W Niedzielę Palmową wolontariusze Caritas z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzewie przeprowadzą kwestę na rzecz osób niepełnosprawnych i zakup sprzętu rehabilitacyjnego, włączając się w ogólnopolską akcję: „Żonkile i Pola Nadziei”.

4. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka krwi. Dziękujemy 12. osobom za podzielenie się tym cennym darem, jak również organizatorom tej akcji: Bernardzie Miros i Sławomirowi Pachniakowi.

5. We wtorek – 19 marca, obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, opiekuna Kościoła Świętego, patrona ojców. Msze św. o godz. 17.00, 17.30 i 18.00.

6. W najbliższy piątek – 22 marca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, a po niej na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Trasa jak w roku ubiegłym: pójdziemy ulicą w stronę Szkoły Podstawowej (trwa przebudowa tej drogi), skręt w prawo, drogą polną, następnie wzdłuż drogi - Zakrzew Kresy I i powrót do kościoła drogą asfaltową. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we wspólnej modlitwie. Rozważania stacji Drogi Krzyżowej poprowadzą Ojcowie ministranci, a krzyż będą nieśli przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych. Prosimy, by wszyscy uczestnicy przynieśli ze sobą małe krzyże.

7. Bóg zapłać rodzinom za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i na utrzymanie cmentarza parafialnego.

8. Przypominamy osobom wybierającym się na pielgrzymkę na Kaszuby o dokonywaniu wpłat. To ważne, głównie w kwestii potwierdzenia ilości noclegów. Termin tego potwierdzenia mija 24 marca. Jest kilka wolnych miejsc.

9. 6 kwietnia (sobota) nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Markowej k/ Przemyśla. Celem pielgrzymki jest odebranie relikwii Bł. Rodziny Ulmów. Program pielgrzymki: Msza św., zwiedzanie Muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów, zwiedzanie Skansenu – Zagrody. Koszt wyjazdu 100 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

10. Opiece Maryi i św. Józefa polecajmy naszą Ojczyznę, jubilatów i solenizantów tego tygodnia: Zbigniewa, Patryka, Edwarda, Józefa, Bogdana, prosząc dla nich o obfitość bożych darów. Pod Twoją obronę...