Grupy działające w parafii » Apostolat Margaretka

ZRÓBCIE MARGARETKI DLA SWOICH KAPŁANÓW !

Celem Apostolatu MARGARETKA jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów, jako odpowiedź na prośbę Maryi Królowej Pokoju.
Symbolem tego ruchu jest kwiat margaretki. Grupę tworzy siedem osób. Jedna osoba przyjmuje obowiązek modlitwy za konkretnego kapłana w wyznaczonym dniu tygodnia. Podstawową proponowaną modlitwą jest ta, wzorowana na modlitwie Pawła VI za kapłanów i koronka medziugorska:

O Jezu Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby uczynić ich rybakami dusz ludzkich, Ty, który pociągnąłeś ku Sobie ks..... uczyń Go Swoim naśladowcą i sługą. Spraw, aby dzielił z Tobą pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego na wszystkich ołtarzach ponawiasz Swoją Ofiarę. Ty o Panie, który żyjesz na wieki, aby wstawiać się za Twoim ludem, otwórz przed Nim nowe horyzonty; by był solą ziemi i światłością świata.. Umacniaj Go Twoją mocą i błogosław Mu. Święty ( imię patrona), którego imię nosi ks..... Twojej szczególnej opiece polecam Go dzisiaj. Proszę Cię, abyś wstawiał się za Nim przed Bogiem i pomagał Mu we wszystkich potrzebach. Spraw, aby dochował Bogu wierności i owocnie pracował dla Jego większej chwały. Maryjo, strzeż Go przed wszelkim złem. Amen.

KORONKA MEDZIUGORSKA: Wierzę, 7 razy ( „Ojcze nasz" „Zdrowaś Maryjo" „Chwała Ojcu").

W naszej parafii utworzono trzy MARGARETKI, dla księdza Romana Adamczyka, dla księdza Ireneusza Koseckiego i dla księdza Bartłomieja Grzebuły ,w których modlą się w „siódemkach" osoby samotne , ale i całe rodziny.

Jeśli chcecie założyć kolejne i otrzymać blankiety MARGARETEK prosimy o wysłanie e- mail na adres parafii .

Więcej informacji o Apostolacie: www.margaretka.org.pl