« wstecz

Aktualności » Bóg się nam rodzi...

czwartek, 24 grudnia 2020
Pasterka - ta niezwykła Msza święta, rozpoczyna Uroczystość Bożego Narodzenia. 25 grudnia o północy, tę Eucharystię za wszystkich parafian, celebrował proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. O 23.15 młodzieżowa schola w składzie: Patrycja Tkaczyk, Wiktoria Bilska, Sandra Czajkowska, Aleksandra Skorza, Aleksandra Michalik, Anna Rdzanek, Aleksandra Rdzanek,  Zofia Pachniak, Hania Pachniak, Karolina Białecka, Łucja Pysiak, Maja Pysiak, Julita Firlej, Natalia Harenza, Julia Niewola, Aleksandra Małysa i Barbara Filipiak, pod czułym okiem organisty Bartłomieja Składanka, dała piękny koncert kolęd i pastorałek. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami, przez licznie zgromadzonych parafian i gości. W uroczystej procesji proboszcz wniósł do świątyni figurkę Dzieciątka Jezus i złożył ją w żłóbku, w bożonarodzeniowej szopce, ustawionej przy bocznym ołtarzu, a przygotowanej przez osoby z różnych grup parafialnych: Stefana Posłusznego, Dorotę i Jacka Wilczyńskich, Iwonę i Grzegorza Filipiaków, Aleksandrę Bernat, Witolda Kępkę, Waldemara Skorzę, Sławomira Pachniaka, Andrzeja Posłusznego, Pawła Pysiaka i Ks. Kamila Kowalskiego.  

Boże Narodzenie to czas wywyższenia ludzkiej natury, to także troska o człowieczeństwo każdego z nas. Jezus Chrystus, który rodzi się w Betlejem przynosi nam miłość. Tej bożej miłości współczesny świat tak bardzo potrzebuje. Na naszych oczach dokonuje się wzmożona walka dobra ze złem, wody z ogniem, miłości z nienawiścią.  Bóg Ojciec, pragnąc ratować świat podejmuje spektakularną akcję ratunkową: posyła nam swego Umiłowanego Syna, by nas zbawił - mówił w homilii proboszcz.

Na zakończenie Pasterki w imieniu własnym i ks. Kamila, złożył Parafianom i Gościom  serdeczne życzenia bożonarodzeniowe: „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”. Wszechmocny Bóg, staje się człowiekiem - jednym z nas. Zostaje z nami w sakramencie Eucharystii do końca świata. Jest Cudem nad Cudami. Niech boża miłość gości w Waszych sercach. Niech będzie niezachwianą nadzieją, na trudne dni. Niech przyniesie pokój, którego świat dać nie może. Niech uświęca Wasze rodziny swoją obecnością i szczęściem bez granic. Maryja - Królowa Rodzin,  niech wyprasza potrzebne dary nieba. Życzymy wszystkim wielkiej radości z tego, że Chrystus stał się jednym z nas, by nas zbawić.  

Sonda
Czy Twoim zdaniem na stronie parafii potrzebne jest forum użytkowników?
Tak, to przydatna opcja Nie, to nie jest miejsce
do wymiany poglądów
Co to jest forum?
Godziny otwarcia biura parafialnego
poniedziałek - piątek: 8:00 - 9:00
Porządek Mszy Świętej

Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00

Dzień powszedni:
7.00; 17.00

Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2022. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie
w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
projekt i wykonanie: gqim.com