Aktualności » Bóg się rodzi...

wtorek, 24 grudnia 2019
Pasterka - Uroczysta Msza św., rozpoczyna czas Świąt Bożego Narodzenia. 25 grudnia o północy, tę niezwykłą Eucharystię za wszystkich naszych parafian, celebrował proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. O 23.15 młodzieżowa schola, pod czułym okiem organisty Bartłomieja Składanka, dała przepiękny koncert kolęd i pastorałek. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami, przez licznie zgromadzonych parafian i gości. W uroczystej procesji proboszcz wniósł do świątyni figurkę Dzieciątka Jezus i złożył ją w żłóbku, w bożonarodzeniowej szopce, ustawionej przy bocznym ołtarzu, a przygotowanej przez członków Akcji Katolickiej i jej przyjaciół. Dla wielu ludzi, Bóg stał się Bogiem niechcianym. On tymczasem chce być blisko nas, chce wejść w nasz świat, naszą codzienność. Przynosi nam pokój,  dobro i miłość. Boża miłość najpełniej realizuje się w małżeństwie i rodzinie. Jest 5 języków miłości: czas, słowa, czułość, prezenty i służba. Miłość małżonków zobowiązuje do nieustannej troski o jej pielęgnowanie - podkreślał w homilii proboszcz. Zachęcał, by małżonkowie od czasu do czasu zapraszali siebie na randkę. Ona zbliża ich do siebie, i pozwala odczuć jak cudownym darem może być miłość, także po wielu latach od ślubu. Prosił, by ludzie wiary nie odrzucali Boga, nawet gdy ktoś, duchowny czy świecki staje się antyświadectwem. Bóg pragnie nas wszystkich zbawić - dlatego stał się Człowiekiem!