Aktualności » Boże Ciało

czwartek, 04 czerwca 2015

W czwartek, 4 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która w tradycji bywa nazywana Uroczystością Bożego Ciała. Mszę św. o godz. 11.00, w intencji całej parafii odprawił proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. W homilii przypomniał, jak wielkim skarbem dla człowieka jest wiara w żywą, rzeczywistą i substancjalną obecność Jezusa w Eucharystii. Wiara ta nie jest dana na stałe; wymaga nieustannego zatroskania i tęsknoty za Bogiem. Po zakończonej Mszy św. wyruszyła procesja do czterech ołtarzy.

• Pierwszy - umiejscowiony na przeciwko figury św. Jana Chrzciciela, został przygotowany przez członków Kół Żywego Różańca.
  • Drugi - na parkingu przy cmentarzu przygotowali strażacy z OSP z Zakrzew.
  • Trzeci - przy domu państwa Bilskich ustawili mieszkańcy Gulinka Łońca.
  • Czwarty - przy bramie cmentarza przygotowali mieszkańcy Gulinka wsi.

W procesji wzięła udział niemal cała parafia: przedszkolaki, dzieci I - komunijne, dziewczynki sypiące kwiatki, ministranci poszczególnych grup wiekowych, strażacy z OSP: z Zakrzewa, Gulina, Gulinka i Marianowic z pocztami sztandarowymi, członkowie KŻR, osoby niosące feretrony, chorągwie i różaniec. Wspólny śpiew pieśni eucharystycznych, prowadzony przez naszego organistę Bartłomieja Składanka, wyrażał żarliwą miłość do Jezusa Eucharystycznego. Całość uroczystości zakończyła się w świątyni odśpiewaniem Te Deum i przyjęciem uroczystego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. (Fot: Waldemar Skorza)