Aktualności » Chwalcie łąki umajone...

sobota, 03 maja 2014

Maj - to nie tylko miesiąc zakochanych, ale przede wszystkim miesiąc, w którym oddajemy cześć Maryi - naszej Matce i Królowej. Tradycją naszej parafii jest śpiew litanii ku Jej czci, przy przydrożnych figurkach, krzyżach i kapliczkach. Ks. proboszcz Ireneusz Kosecki wraz z wikariuszem ks. Bartłomiejem Grzebułą odwiedzają naszych parafian, którzy gromadząc się przy miejscach kultu maryjnego śpiewem chwalą Boga przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny. Cieszy szczególnie udział dzieci, które wraz ze swymi rodzicami, babciami i dziatkami wchodzą w wielowiekową tradycję czci Matki Bożej. Odwiedzamy następujące miejsca kultu maryjnego: w Koziej Woli, Gulinie Starym, Gulinie Nowym, Gulinku, Natalinie Kresy, Stefanowie, Kolonii Las, Natalinie za rzeką, Kolonii Zakrzew, Gulinie „Patyjołek", Zakrzewie Kresy II, Natalinie, Podlesiu Mleczkowskim, Zakrzewie, Gulinku „Łoniec", Marianowicach i Marianowicach Górnych.

Na zdjęciach, przy najnowszej figurce maryjnej w parafii, wybudowanej w 2012 r., modlą się mieszkańcy Kolonii Zakrzew i Kolonii Ławki.