Aktualności » Dar Pierwszej Komunii Świętej

niedziela, 16 maja 2021
Tradycyjnie w trzecią niedzielę maja odbywa się w naszej parafii  Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Trwającą wciąż pandemia sprawiła, że w niedzielę - 16 maja, liczna grupa 48. dzieci klas trzecich, została podzielona na dwie części. Dzieci z klasy III B przeżywały Uroczystość na Mszy św. o godz. 9.00, a dzieci z klasy III A na  Mszy Świętej św. o godz. 11.00. Mszom świętym przewodniczył proboszcz Ks. Ireneusz Kosecki. Homilię wygłosił wikariusz Ks. Kamil Kowalski. Wskazał w niej, iż bliskość Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, pozwala ludziom wierzącym na pokonanie swoich słabości, radość serca i wielką ufność. Posłużył się pewnym przykładem. Przyniósł rekwizyt - balon napełniony helem. Podobnie jak hel pozwala, by balon uniósł się do nieba, tak, dar Eucharystii, która jest naszym pokarmem duchowym, pozwala nam wzmocnić ludzkie siły, chlebem niebieskim w drodze ku wieczności - mówił kaznodzieja. Każde dziecko siedziało w jednej ławce tylko ze swymi rodzicami i rodzeństwem,  co pozwoliło na zachowanie skupienia podczas Mszy św., jak również przepisów sanitarnych, obowiązujących w tym czasie w kościołach. W przygotowaniu uroczystości wspierały ks. Kamila katechetki Bożena Chłopecka i Monika Wierzba. Cała trójka przez cały rok czuwała nad formacją duchową dzieci. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych przekazali na potrzeby parafii ofiarę w wysokości 2000 zł, za którą zakupiono dwa piękne ornaty; jeden z symboliką eucharystyczną, a drugi z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Na zakończenie Mszy św. dzieci otrzymały obrazki - pamiątki Pierwszej Komunii św. i chlebki, którymi podzieliły się z najbliższymi, podczas uroczystego obiadu rodzinnego.

Fot. Grzegorz Pacocha