Aktualności » Do Matki Bożej Licheńskiej

sobota, 28 sierpnia 2021
Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, już po raz jedenasty odbyła się męska pielgrzymka rowerowej do Lichenia - sanktuarium Bolesnej Królowej Polski. W sobotę - 28 sierpnia, 25. uczestników zgromadziło się w naszej parafialnej świątyni, by o godz. 7.00 uczestniczyć we Mszy św. odprawianej przez przewodnika ks. Ireneusza Koseckiego. Po jej zakończeniu, o godz. 7.50 panowie wsiedli na rowery i ruszyli w drogę. Kilka razy zatrzymali się na krótki odpoczynek w Nowym Mieście, Rawie Mazowieckiej i Skierniewicach. Pogoda wyjątkowo sprzyjała rowerzystom; poprzednie dni deszczowe, a podczas pielgrzymki umiarkowanie ciepło, bez deszczu i z lekkim wiatrem. Pielgrzymi żartowali, że przewodnik ma wyjątkowe znajomości z „Niebiosami”. Tradycyjnie pielgrzymom towarzyszyła specjalna intencja - modlitwa za Ojczyznę, o trzeźwość naszego narodu, o pokój i miłość w rodzinach. Ok. 15.00 dojechali do Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, gdzie spędzili noc. Jak co roku, zostali bardzo życzliwie przyjęcie przez zarząd seminaryjny. Po spożytej kolacji, o 20.00 panowie zgromadzili się w seminaryjnej kaplicy, gdzie wraz z ks. Ireneuszem, odmówili różaniec, koronkę do Bożego Miłosierdzia, wysłuchali konferencji duchowej o drodze św. Augustyna do świętości,  odśpiewali Apel Jasnogórski i udali się na spoczynek. W niedzielę 29 sierpnia, o godz. 6.00 spotkali się w kaplicy seminaryjnej na porannych modlitwach, zjedli śniadanie i wyruszyli w dalszą drogę. Kierownikiem pielgrzymki był Eugeniusz Podsiadły, którego doświadczenie i rozwaga pozwoliły rowerzystom szczęśliwie dotrzeć do licheńskiego sanktuarium o godz. 15.00. O 18.00 uczestniczyli w uroczystej Eucharystii, którą w intencji pielgrzymów odprawił ks. Ireneusz. Po jej zakończeniu, wsiedli do autokaru i o 23.15 dotarli do Zakrzewa. Serdecznie dziękujemy im za trud pielgrzymowania, świadectwo wiary i braterską atmosferę. Do zobaczenia za rok, na pielgrzymim szlaku do Lichenia.

Foto: Ks. Ireneusz Kosecki