« wstecz

Aktualności » Dziękując za dar chleba

niedziela, 05 września 2021
W niedzielę - 5 września, przeżywaliśmy Dożynki Gminno - Parafialne. Rozpoczęły się Mszą świętą o godz. 11.00, którą w intencji parafii, gminy Zakrzew, rolników, i mieszkańców sołectwa Zakrzew odprawił proboszcz ks. Ireneusz Kosecki wraz z ks. Kamilem Kowalskim. Honor Starostów Dożynkowych pełnili w tym roku p. Marzena i Sylwester Dudelowie z Zatopolic. Mieszkańcy sołectwa Zakrzew, jako reprezentanci całej naszej parafii, przygotowali piękny wieniec dożynkowy, o głębokiej symbolice - Jezusa przemawiającego z łodzi. W uroczystej procesji wieniec do świątyni wnieśli sołtys Ryszard Pikiewicz wraz ze swoją małżonką Małgorzatą, oraz Anna i Rafał Pikiewiczowie. Tradycyjnie kapela „Kalina” z Marianowic, śpiewem ubogaciła dożynkową liturgię. W homilii ks. proboszcz przypomniał jak bezcennym darem od Boga jest chleb powszedni. Wdzięcznością obejmujemy tych, którzy troszczą się, bym nam tego chleba nigdy nie zabrakło. Msza św. - Eucharystia, w której uczestniczymy, jest doskonałą okazją by Bogu wyśpiewać naszą wdzięczność a rolnikom powiedzieć „Bóg zapłać!” - mówił kaznodzieja.

Po skończonej homilii, proboszcz dokonał poświęcenia wieńca dożynkowego. W Eucharystii oprócz licznie zebranych parafian, uczestniczyli także zaproszeni goście: wójt Gminy Zakrzew, Leszek Margas, sekretarz Gminy Marzenna Nosowska, skarbnik Gminy Agnieszka Świątkowska, parlamentarzyści: Marek Suski, Anna Kwiecień, dyrektor szkoły podstawowej w Zakrzewie Ewa Bartel, Dyrektor Biblioteki Zofia Maj, Dyrektor Sanepidu dr Lucyna Wiśniewska, wicewojewoda Artur Standowicz, radni Gminy Zakrzew, poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Zakrzew, wraz z prezesami, naczelnikami i druhami. Po zakończonej Mszy św. uczestnicy liturgii, przeszli w uroczystym orszaku dożynkowym na boisko szkolne, gdzie została ustawiona scena, na której odbyła się dalsza część święta chleba. Przybyłych gości powitał gospodarz Gminy, wójt Leszek Margas. Pełniący honor starostów dożynkowych - Marzena i Sylwester Dudelowie, przekazali wójtowi chleb, który został w sposób symboliczny przełamany, jako znak przyjaźni, wdzięczności Bogu i ludziom, za ten bezcenny dar. Na scenie aż do późnych godzin nocnych odbywały się występy zespołów ludowych i tanecznych. Wystąpili m.in. „Kalina”, p. Tadeusz Kępka ze swym autorskim programem. Podczas dożynek prezentowały się kapele ludowe, wystąpiły zespoły Top Girls i Andre. Nie brakowało stoisk z atrakcjami dla dzieci oraz oferty kulinarnej. Gwiazdą wieczoru był zespół „Piękni i Młodzi”. W finale wieczoru, przed sceną, zgromadziło się kilkanaście  tysięcy ludzi, którzy z wielkim entuzjazmem oklaskiwali swoich idoli. Serdecznie dziękujemy organizatorom za przygotowanie uroczystości, a parafianom i gościom za liczny udział w dziękczynieniu za dar chleba.  

Sonda
Czy Twoim zdaniem na stronie parafii potrzebne jest forum użytkowników?
Tak, to przydatna opcja Nie, to nie jest miejsce
do wymiany poglądów
Co to jest forum?
Godziny otwarcia biura parafialnego
poniedziałek - piątek: 8:00 - 9:00
Porządek Mszy Świętej

Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00

Dzień powszedni:
7.00; 17.00

Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2024. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie
w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
projekt i wykonanie: gqim.com