Aktualności » Dzień Wspólnoty

sobota, 11 grudnia 2021

Mimo trudnej sytuacji epidemicznej, członkowie Domowego Kościoła, Rejonu Zakrzew, spotkali się w sobotę - 11 grudnia br., na Rejonowym Dniu Wspólnoty. Zebranych w zakrzewskiej świątyni przywitała para rejonowa: Marzena i Krzysztof Jabłonkowie. Przed ołtarzem została ustawiona figura Maryi Niepokalanej, która będzie nawiedzała małżeństwa z Domowego Kościoła. Siostra Małgorzata Kobylarz wygłosiła konferencję na temat: Maryja Niepokalana w życiu ks. Franciszka Blachnickiego. Wskazała jak założyciel Ruchu Oazowego dojrzewał, by na wzór Maryi kierować się wolą bożą, a nie własnym egoizmem. Następnie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, para rejonowa poprowadziła „Namiot spotkania”. O godz. 15.00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył proboszcz zakrzewskiej parafii, który jest też Moderatorem - ks. Ireneusz Kosecki. Kazanie wygłosił ks. Mariusz Chamerski, wikariusz z Wolanowa. Jako przewodnika adwentowego wybrał św. Józefa, od którego uczymy się wierności Bogu, według schematu: prawda, krzyż i wyzwolenie. Asysta liturgiczna, śpiew scholi młodzieżowej, ciekawe komentarze sprawiły, iż Eucharystia była dla uczestników głębokim przeżyciem. Przed udzieleniem błogosławieństwa, ks. Moderator podziękował wszystkim za udział w tym, choć krótkim, to jednak owocnym modlitewnym spotkaniu.