Aktualności » Festyn parafialny

niedziela, 29 czerwca 2014

W niedzielę - 29 czerwca w godz. od 13.00 do 19.00 odbył się w naszej parafii II Powiatowo Diecezjalny Festyn Rodzinny „Zakrzew 2014". Uroczystości rozpoczęły się Mszą św., którą odprawił proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. Po jej zakończeniu uczestnicy festynu udali się na plac obok kościoła, gdzie na scenie rozpoczęły się występy zespołów muzycznych. Starosta radomski Mirosław Ślifirczyk oraz ks. Ireneusz Kosecki witając zebranych gości wyrazili wielką radość z owocnej współpracy, która pomogła w zorganizowaniu festynu przez Starostwo radomskie i parafię Zakrzew. Włodzimierz Bojarski i Tadeusz Kępka jako wytrawni konferansjerzy, poprowadzili całość festynu. Występy artystyczne rozpoczął zespół muzyczny z naszej parafii - „Goffer". Został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony wielkimi brawami. Punktem kulminacyjnym festynu był pokaz musztry paradnej oraz krótki koncert w wykonaniu Radomskiej Orkiestry Dętej „Grandioso". Ponadto zaprezentował się w kilku odsłonach zespół „Katrina" - w piosence biesiadnej i cygańskiej. Wystąpiło również 12 zespołów ludowych z terenu naszej diecezji, w tym nasze „Zakrzewiaki". Była także okazja do honorowego oddania krwi. Państwo Wolscy z Gulina sprawili wielką radość najmłodszym uczestnikom naszego festynu; dzieci miały okazję przejechać się wozem cygańskim, zaprzężonym w dwa konie. Serdeczne podziękowania dla członków Parafialnej Caritas za zorganizowanie festynu i druhom strażakom za dyskretne pilnowanie porządku. TUTAJ galeria zdjęć z festynu.