« wstecz

Aktualności » Na spotkanie z Panią Jasnogórską

sobota, 12 czerwca 2021

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w dniach 12 - 13 czerwca br., odbyła się 16. rowerowa pielgrzymka z Zakrzewa do Częstochowy. Tradycyjne pielgrzymce przewodniczył nasz proboszcz ks. Ireneusz Kosecki, a jej kierownikiem był Tomasz Rdzanek, tytułowany przez pielgrzymów „ojcem dyrektorem”. Z powodu wciąż trwających obostrzeń sanitarnych mogło w niej wziąć udział tylko 55 osób, podzielonych na 3 grupy, którymi kierowali grupowi: Eugeniusz Podsiadły, Jacek Wilczyński i Sławomir Pachniak. Aż 17. uczestników pokonało trasę 200 km jednego dnia. Pielgrzymowanie rozpoczęła poranna Msza św., której przewodniczył ks. proboszcz, a ofiarował ją za pielgrzymów, prosząc dla nich o bożą opiekę i szczęśliwe dotarcie przed tron Jasnogórskiej Pani. Pierwszego dnia pielgrzymi mieli do pokonania 100 km z krótkimi postojami w Potworowie, Drzewicy, Opocznie i Paradyżu. O godz. 15.45 do Ośrodka Oazowego w Dąbrówce k/ Sulejowa dotarli pierwsi rowerzyści. Reszta dotarła o godz. 16.00, zdążając przed „ścigającym” deszczem. Czekała na nich pyszna kolacja i odpoczynek. O godz. 20.30 spotkali się w kaplicy na modlitwie różańcowej i wspólnie odśpiewali Apel Jasnogórski. Drugiego dnia, po rannych modlitwach o 6.00, i zjedzeniu pysznego barszczu przygotowanego przez Aleksandrę Bernat i Dorotę Wilczyńską, o 6.45 ruszyli w dalszą drogę. O 15.00 dotarli pod wały Jasnej Góry. Wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia i udali się na chwilę krótkiej modlitwy do kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Po odpoczynku i spożyciu posiłku, o. godz. 18.30 pielgrzymi ponownie wrócili do kaplicy Jasnogórskiej Pani, by uczestniczyć we Mszy św., której przewodniczył ks. proboszcz. W homilii mówił: Maryjo, przybywamy do Ciebie: by prosić o umocnienie wiary dla tych, którzy trwają przy Twoim Synu - Jezusie Chrystusie; by prosić o wiarę dla tych, którzy w czasie trwającej pandemii zaniedbali relacje z Bogiem, w wierze się wychłodzili i zobojętnieli;  by wyprosić o wiarę dla tych, którzy tego daru jeszcze nie otrzymali. Wiara, jak i życie ludzkie w ogóle, potrzebuje wspólnoty. Wspólnotą, którą kieruje w niewidzialny sposób Duch Święty, i którą obdarza On swoimi darami, jest Kościół. Henryk Sienkiewicz napisał: „Kościół jest stróżem przeszłości, piastunem teraźniejszości i siewcą przyszłości”.

Prosimy Cię Maryjo o wiarę dla polskiej młodzieży. Niech odrzuci hasło, które pozornie daje wolność, a w rzeczywistości prowadzi do wewnętrznego zniewolenia: „Chrystus tak, Kościół nie”.  Kościół jest chrystusowy, dlatego jest święty, świętością Boga. Kto osobiście spotkał Chrystusa, i w Nim się zakochał, pokocha i Jego Kościół, w którym jest i świętość i grzech. Ale tylko w tym Kościele sprawowane się święte sakramenty, które dają zbawienie - podkreślał kaznodzieja.

O godz. 22.30 wszyscy szczęśliwi wrócili autokarem do Zakrzewa, wdzięczni Bogu i Pani Jasnogórskiej za piękną i bezpieczną pielgrzymkę, choć w tym roku z wyjątkowo mocnym wiatrem, ale za to bez deszczu.

Galerię zdjęć można obejrzeć TUTAJ.

 

Sonda
Czy Twoim zdaniem na stronie parafii potrzebne jest forum użytkowników?
Tak, to przydatna opcja Nie, to nie jest miejsce
do wymiany poglądów
Co to jest forum?
Godziny otwarcia biura parafialnego
poniedziałek - piątek: 8:00 - 9:00
Porządek Mszy Świętej

Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00

Dzień powszedni:
7.00; 17.00

Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2023. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie
w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
projekt i wykonanie: gqim.com