Aktualności » Na spotkanie z Panią Jasnogórską

sobota, 12 czerwca 2021

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w dniach 12 - 13 czerwca br., odbyła się 16. rowerowa pielgrzymka z Zakrzewa do Częstochowy. Tradycyjne pielgrzymce przewodniczył nasz proboszcz ks. Ireneusz Kosecki, a jej kierownikiem był Tomasz Rdzanek, tytułowany przez pielgrzymów „ojcem dyrektorem”. Z powodu wciąż trwających obostrzeń sanitarnych mogło w niej wziąć udział tylko 55 osób, podzielonych na 3 grupy, którymi kierowali grupowi: Eugeniusz Podsiadły, Jacek Wilczyński i Sławomir Pachniak. Aż 17. uczestników pokonało trasę 200 km jednego dnia. Pielgrzymowanie rozpoczęła poranna Msza św., której przewodniczył ks. proboszcz, a ofiarował ją za pielgrzymów, prosząc dla nich o bożą opiekę i szczęśliwe dotarcie przed tron Jasnogórskiej Pani. Pierwszego dnia pielgrzymi mieli do pokonania 100 km z krótkimi postojami w Potworowie, Drzewicy, Opocznie i Paradyżu. O godz. 15.45 do Ośrodka Oazowego w Dąbrówce k/ Sulejowa dotarli pierwsi rowerzyści. Reszta dotarła o godz. 16.00, zdążając przed „ścigającym” deszczem. Czekała na nich pyszna kolacja i odpoczynek. O godz. 20.30 spotkali się w kaplicy na modlitwie różańcowej i wspólnie odśpiewali Apel Jasnogórski. Drugiego dnia, po rannych modlitwach o 6.00, i zjedzeniu pysznego barszczu przygotowanego przez Aleksandrę Bernat i Dorotę Wilczyńską, o 6.45 ruszyli w dalszą drogę. O 15.00 dotarli pod wały Jasnej Góry. Wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia i udali się na chwilę krótkiej modlitwy do kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Po odpoczynku i spożyciu posiłku, o. godz. 18.30 pielgrzymi ponownie wrócili do kaplicy Jasnogórskiej Pani, by uczestniczyć we Mszy św., której przewodniczył ks. proboszcz. W homilii mówił: Maryjo, przybywamy do Ciebie: by prosić o umocnienie wiary dla tych, którzy trwają przy Twoim Synu - Jezusie Chrystusie; by prosić o wiarę dla tych, którzy w czasie trwającej pandemii zaniedbali relacje z Bogiem, w wierze się wychłodzili i zobojętnieli;  by wyprosić o wiarę dla tych, którzy tego daru jeszcze nie otrzymali. Wiara, jak i życie ludzkie w ogóle, potrzebuje wspólnoty. Wspólnotą, którą kieruje w niewidzialny sposób Duch Święty, i którą obdarza On swoimi darami, jest Kościół. Henryk Sienkiewicz napisał: „Kościół jest stróżem przeszłości, piastunem teraźniejszości i siewcą przyszłości”.

Prosimy Cię Maryjo o wiarę dla polskiej młodzieży. Niech odrzuci hasło, które pozornie daje wolność, a w rzeczywistości prowadzi do wewnętrznego zniewolenia: „Chrystus tak, Kościół nie”.  Kościół jest chrystusowy, dlatego jest święty, świętością Boga. Kto osobiście spotkał Chrystusa, i w Nim się zakochał, pokocha i Jego Kościół, w którym jest i świętość i grzech. Ale tylko w tym Kościele sprawowane się święte sakramenty, które dają zbawienie - podkreślał kaznodzieja.

O godz. 22.30 wszyscy szczęśliwi wrócili autokarem do Zakrzewa, wdzięczni Bogu i Pani Jasnogórskiej za piękną i bezpieczną pielgrzymkę, choć w tym roku z wyjątkowo mocnym wiatrem, ale za to bez deszczu.

Galerię zdjęć można obejrzeć TUTAJ.