Aktualności » Niedziela Palmowa 2022

niedziela, 10 kwietnia 2022

10 kwietnia, w Niedzielę Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. O godz. 11.00 licznie zebrani parafianie zgromadzili się przed świątynią, aby wysłuchać Ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Po jej odczytaniu, proboszcz ks. Ireneusz Kosecki poświęcił palmy. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i ich opiekunom, za wykonanie 2 pięknych palm. Pierwszą wykonały dzieci z Przedszkola Samorządowego wraz z opiekunkami Moniką Wierzbą i Justyną Bocheńską, a drugą dzieci ze Szkoły Podst. w Zakrzewie wraz ze swoją katechetką p. Bożeną Chłopecką. Procesja z palmami wokół świątyni wyglądała imponująco i bardzo radośnie. To była manifestacja naszej wiary w Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela, nadziei naszego zmartwychwstania. Śpiew „Hosanna, Synowi Dawidowemu”, uświadomiła uczestnikom procesji jak bezcennym darem jest wiara i miłość do Chrystusa. Podczas Mszy św. odczytano Mękę Pańską wg. Ewangelii św. Łukasza.

Autorem zdjęć jest Igor Pacocha