Aktualności » Optymistyczny finał

niedziela, 28 czerwca 2020
Trwająca od marca br. epidemia, wprowadziła sporo zamieszania w cykl spotkań formacyjnych Domowego Kościoła. Na szczęście w maju, zostały wznowione spotkania w „Kręgach”, by kontynuować proces formacyjny małżeństw. W niedzielę - 28 czerwca, na Mszy św. o godz. 17.00 zgromadzili się w naszej świątyni z całego Rejonu Zakrzew, członkowie Domowego Kościoła - Oazy Rodzin. Mszy św. przewodniczył proboszcz ks. Ireneusz Kosecki, a kazanie wygłosił wikariusz ks. Kamil Kowalski. W homilii ks. Kamil zachęcał, by codzienny krzyż nieść w łączności z Chrystusem i naśladować Go w miłości poprzez proste gesty, których symbolem jest kubek świeżej wody. Po homilii, małżonkowie z nowo powstałego Kręgu publicznie przyjęli Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. To bardzo osobisty akt, który staje się naszym zobowiązaniem do jeszcze mocniejszej łączności z Chrystusem, by być świadkiem wiary w codziennym życiu - mówią małżonkowie Aleksandra i Radosław. Ks. proboszcz podziękował parze prowadzącej nowy krąg - p. Annie i Wojciechowi Kowalskim za całoroczny trud włożony w kształtowanie serc i sumień małżonków stawiających pierwsze kroki w rodzinie Domowego Kościoła. Warto dodać, że to już szósty „Krąg” w naszej parafii. Na zakończenie Eucharystii, para rejonowa - Krystyna i Ryszard Piaskowie, wyrazili wdzięczność ks. Moderatorowi Ireneuszowi Koseckiemu za systematyczną pracę formacyjną i zaprosili wszystkich na wspólne biesiadowanie przy ognisku. Upieczone kiełbaski i pyszne ciasta smakowały wybornie. Dziękujemy wszystkim za radosne spotkanie i życzymy udanych, zdrowych wakacji.