Aktualności » Pamiętając o Jubilacie

niedziela, 10 października 2021

7 października przypada rocznica śmierci proboszcza zakrzewskiej parafii - śp. ks. kan. Józefa Kaczmarzyka. Starsi parafianie wspominają go jako gorliwego w posłudze kapłańskiej, wyróżniającego się dużą kulturą osobistą i darem głoszenia kazań. W parafii Zakrzew obchodził złoty i brylantowy jubileusz święceń kapłańskich. 11 lipca 1971 r. świętował 50. rocznicę proboszczowania w Zakrzewie. 3 miesiące później - 7 października, zmarł po krótkiej chorobie, opatrzony świętymi sakramentami. Pogrzeb w Zakrzewie odbył się  w niedzielę 10 października 1971 r. pod przewodnictwem biskupa Walentego Wójcika, przy udziale kilkudziesięciu kapłanów i tłumu wiernych. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Zakrzewie. Dokładnie 50 lat po pogrzebie ks. Jubilata, również w niedzielę - 10 października, parafianie wraz ze swymi duszpasterzami: proboszczem ks. Ireneuszem Koseckim i wikariuszem ks. Kamilem Kowalskim, zgromadzili się przy jego grobie, by złożyć kwiaty, zapalić znicze, a przede wszystkim modlić się o dar nieba dla ks. Kaczmarzyka. Była to również modlitwa dziękczynna za dar 50. lat proboszczowania ks. Jubilata, w naszej zakrzewskiej parafii.