Aktualności » Parafialne Roraty

czwartek, 13 grudnia 2012

Jak co roku w okresie Adwentu w dni powszednie odprawiana jest Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, zwana w tradycji Roratami. Tegoroczne Roraty są szczególne; bowiem oprócz osób dorosłych uczestniczy w nich ok. 70 dzieci. Rozpoczynamy o godz. 6.00 śpiewem „Godzinek", po których rozpoczyna się Msza św. Wspólnie z dziećmi uczestniczymy w programie pt. „Poszli w ciemno za Światłem". Poznajemy życiorysy świętych, którzy wybrali Chrystusa, jako Światło swojego życia. Dzieci otrzymały specjalne plansze z wizerunkiem Jezusa Chrystusa, do których przyklejają wizerunki świętych o których usłyszały podczas kazania. Po Mszy św. dzieci losują małą figurkę Pana Jezusa leżącego w żłóbku, aby go zabrać na noc do swojego rodzinnego domu i przed nim wspólnie z całą rodziną odmówić wieczorną modlitwę.