Aktualności » PASCHALNY DZIEŃ WSPÓLNOTY

sobota, 06 kwietnia 2013

Parafia Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie miała wielką radość być gospodarzem PASCHALNEGO DNIA WSPÓLNOTY RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE REJON RADOM-PÓŁNOC.

Dnia 6 marca o godz. 10.00 ks. Ireneusz Kosecki -- proboszcz parafii Zakrzew, serdecznie powitał w progach naszej świątyni przybyłych gości - dzieci, młodzież i dorosłych w sumie około 200 osób, przedstawicieli dziesięciu parafii z Radomia i okolic.

Tematem spotkania było hasło: Wierzę w Kościół Apostolski, którego interpretacją i rozważaniem zajął się ks. Jacek Małecki. Po katechezie odbyły się spotkania w grupach, które poprowadziła młodzież. Swoimi świadectwami młodzi ludzie dali autentyczny obraz Ruchu Światło- Życie, stanowiąc tym samym motywację dla dorosłych. Najbardziej oczekiwanym momentem była Eucharystia, której przewodniczył ks. Michał Michnicki. Każda z przybyłych parafii wzięła czynny udział we Mszy Świętej, a diakonia muzyczna uświetniła ją swoim śpiewem. Po Eucharystii spotkaliśmy się na wspólnym posiłku, a ciasta przygotowane przez parafię Jedlińsk smakowały wybornie.

Na zakończenie Paschalnego Dnia Wspólnoty, wszyscy zgromadzeni modlili się odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie, ks. Michał Michnicki pobłogosławił zebranych na rozesłanie, a ks. proboszcz Ireneusz Kosecki podziękował w imieniu swoim i oazy z Zakrzewa przybyłym gościom.

Dzień ten utwierdził w nas przekonanie, iż Kościół Apostolski jest naszym powołaniem i pozwolił nam jako wspólnocie zjednoczyć się w duchu wiary. W scenerii zimowej odbyło się spotkanie pełne ciepła, wypływającego z głębi serc uczestników, za które dziękujemy Panu wołając ALLELUJA !

Szczególne podziękowanie składamy parze filialnej państwu Ewie i Tomaszowi Czyżom, którzy uczestniczyli w naszym dniu wspólnoty, a których obecność była dla nas gospodarzy zaszczytem.

Rodziny oazowe z Zakrzewa