« wstecz

Aktualności » Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Wysokim Kole

sobota, 02 października 2021

W sobotę - 2 października, po  raz 14. odbyła się pielgrzymka Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Wysokiego Koła. Uczestniczyło w niej kilka tysięcy pielgrzymów i ok. 100 księży naszej diecezji. Była wśród nich także 36. osobowa grupa z naszej parafii, wraz ze swym opiekunem, proboszczem ks. Ireneuszem Koseckim. Centralnym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył bp Marek Solarczyk. Wcześniej były Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz wspólny Różaniec, który poprowadzili Rycerze Kolumba. Konferencję formacyjną wygłosił ks. dr Jacek Kucharski.

W homilii ks. bp Solarczyk mówił o wielkim znaczeniu modlitwy różańcowej: - Maryja za każdym razem, gdy bierzemy do ręki różaniec, mówi do mnie, do ciebie: "Jestem razem z tobą. Pomogę ci i przejdziemy razem, aby odczytać to, co jest pięknem i bogactwem twojego życia. Aby dostrzec, uszanować i rozwijać to, co jest pięknem i bogactwem dzieł Boga” - podkreślił bp Marek.

Kustosz sanktuarium ks. Szymon Mucha poprosił ks. biskupa o wyznaczenie szczególnej intencji modlitewnej dla róż różańcowych na nadchodzący rok. Pasterz wskazał na treść pierwszego z Jasnogórskich Ślubów Narodu, napisanych przez Prymasa Tysiąclecia: - Starajmy się, by modlić się o wypełnienie tego ślubu, od którego wszystko się zaczyna, jako fundament: "Przyrzekam żyć w stanie łaski uświęcającej bez grzechu ciężkiego". Na zakończenie wszyscy obecni pielgrzymi wspólnie ponowili śluby jasnogórskie.  

Sonda
Czy Twoim zdaniem na stronie parafii potrzebne jest forum użytkowników?
Tak, to przydatna opcja Nie, to nie jest miejsce
do wymiany poglądów
Co to jest forum?
Godziny otwarcia biura parafialnego
poniedziałek - piątek: 8:00 - 9:00
Porządek Mszy Świętej

Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00

Dzień powszedni:
7.00; 17.00

Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2022. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie
w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
projekt i wykonanie: gqim.com