Aktualności » Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Wysokim Kole

sobota, 02 października 2021

W sobotę - 2 października, po  raz 14. odbyła się pielgrzymka Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Wysokiego Koła. Uczestniczyło w niej kilka tysięcy pielgrzymów i ok. 100 księży naszej diecezji. Była wśród nich także 36. osobowa grupa z naszej parafii, wraz ze swym opiekunem, proboszczem ks. Ireneuszem Koseckim. Centralnym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył bp Marek Solarczyk. Wcześniej były Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz wspólny Różaniec, który poprowadzili Rycerze Kolumba. Konferencję formacyjną wygłosił ks. dr Jacek Kucharski.

W homilii ks. bp Solarczyk mówił o wielkim znaczeniu modlitwy różańcowej: - Maryja za każdym razem, gdy bierzemy do ręki różaniec, mówi do mnie, do ciebie: "Jestem razem z tobą. Pomogę ci i przejdziemy razem, aby odczytać to, co jest pięknem i bogactwem twojego życia. Aby dostrzec, uszanować i rozwijać to, co jest pięknem i bogactwem dzieł Boga” - podkreślił bp Marek.

Kustosz sanktuarium ks. Szymon Mucha poprosił ks. biskupa o wyznaczenie szczególnej intencji modlitewnej dla róż różańcowych na nadchodzący rok. Pasterz wskazał na treść pierwszego z Jasnogórskich Ślubów Narodu, napisanych przez Prymasa Tysiąclecia: - Starajmy się, by modlić się o wypełnienie tego ślubu, od którego wszystko się zaczyna, jako fundament: "Przyrzekam żyć w stanie łaski uświęcającej bez grzechu ciężkiego". Na zakończenie wszyscy obecni pielgrzymi wspólnie ponowili śluby jasnogórskie.