« wstecz

Aktualności » Pielgrzymka Rodziny Różańcowej

sobota, 03 października 2020
Już po raz 13. odbyła się pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Radomskiej do sanktuarium MB Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole. Panująca wciąż pandemia koronowirausa znacznie zmniejszyła liczbę uczestników, ale i tak w spotkaniu wzięło udział około tysiąca pielgrzymów z całej diecezji. 21 osób z naszej parafii wraz z proboszczem ks. Ireneuszem Koseckim, wyruszyło autokarem na to modlitewne spotkanie.

- Przede wszystkim Panu Bogu dziękujemy, że mogliśmy się spotkać, mimo warunków pandemicznych. Żywy Różaniec jest duchową siłą i zapleczem Kościoła. Przed nami kolejny rok, który chcemy przeżyć pod hasłem: "Żywy Różaniec w jedności z Ojcem Świętym i Kościołem" - mówi ks. kan. Szymon Mucha, kustosz sanktuarium MB Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole i moderator Żywego Różańca w Diecezji Radomskiej.

W programie pielgrzymki był wspólny Różaniec, okazja do spowiedzi oraz konferencja, którą wygłosił ks. Marek Kucharski, proboszcz parafii w Szydłowcu. Głównym punktem pielgrzymki była polowa Msza św. na placu różańcowym, której przewodniczył biskup Piotr Turzyński.

- "Nie odwaga, nie broń, nie dowódcy, ale Maryja Różańcowa uczyniła nas zwycięzcami". Takie słowa wenecjanie napisali na ścianie kaplicy dedykowanej MB Różańcowej po zwycięstwie nad tureckimi okrętami pod Lepanto - mówił bp Turzyński.

W homilii biskup przypomniał nie tylko morską bitwę pod Lepanto z 1571 roku, która zatrzymała nawałę islamu na Europę, i która dała początek liturgicznemu wspomnieniu Matki Bożej Różańcowej, ale także zwycięstwo pod Wiedniem, ponowne zatrzymanie nawały islamu na Europę, ale także polski triumf nad bolszewikami w 1920 roku, który poprzedziła wielka modlitwa narodu.

Boża Opatrzność dała nam piękną, słoneczną pogodę, warto było tu przyjechać, by poczuć wspólnotę rodziny różańcowej i siłę tej cudownej modlitwy, jaką jest różaniec - mówi Ewa - nasza parafianka.

 

Sonda
Czy Twoim zdaniem na stronie parafii potrzebne jest forum użytkowników?
Tak, to przydatna opcja Nie, to nie jest miejsce
do wymiany poglądów
Co to jest forum?
Godziny otwarcia biura parafialnego
poniedziałek - piątek: 8:00 - 9:00
Porządek Mszy Świętej

Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00

Dzień powszedni:
7.00; 17.00

Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2021. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie
w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
projekt i wykonanie: gqim.com