Aktualności » Pielgrzymowanie do Błotnickiej Pani

sobota, 20 czerwca 2015

Tradycyjnie, już od 14 lat, w sobotę przed Uroczystością odpustową ku czci naszego patrona św. Jana Chrzciciela, wyrusza z naszej parafii, piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy. W tym roku, 20 czerwca o godz. 8.00 sprzed naszej świątyni wyruszyła 100 osobowa grupa parafian, aby po pokonaniu 16 km o godz. 12.40 dotrzeć do sanktuarium w Błotnicy. Przed kościołem przywitali nas gospodarze tego sanktuarium Ojcowie Paulini, wraz ze swym proboszczem i przeorem. Na Mszę św. o godz. 13.00, którą w intencji pielgrzymów celebrował przewodnik pielgrzymki, proboszcz ks. Ireneusz Kosecki przyjechało jeszcze ok. 100 osób. Po zakończonej Eucharystii pielgrzymi mieli możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.