Aktualności » Piesza parafialna pielgrzymka do Błotnicy

sobota, 22 czerwca 2013

Tradycją naszej parafii jest piesze pielgrzymowanie do Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy. Odbywa się ono zawsze w sobotę poprzedzającą uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela. W tym roku 22 czerwca o godz. 8.00 sprzed naszej świątyni wyruszyło 110 osób. Dotarliśmy do sanktuarium błotnickiego o godz. 12.50. We Mszy św. o godz. 13.00 odprawionej przez naszego proboszcza ks. Ireneusza Koseckiego uczestniczyło ok. 200 osób; łącznie z tymi, którzy przyjechali samochodami. Wspólnie dziękowaliśmy Matce Bożej Pocieszenia za szczęśliwy rok szkolny i prosiliśmy o szczęśliwe wakacje i   obfite  zbiory podczas żniw. Bardzo cieszył liczny udział w pielgrzymce dzieci i młodzieży z naszej parafii.