Aktualności » Podsumowanie rocznej formacji Domowego Kościoła

niedziela, 20 czerwca 2021

Mimo wciąż panującej pandemii, spotkania w kręgach Domowego Kościoła, odbywały w większości w normalnym cyklu. W niedzielę - 20 czerwca, na Mszy św. o godz. 17.00 zgromadzili się w naszej świątyni z całego Rejonu Zakrzew, członkowie Domowego Kościoła - Oazy Rodzin. Mszy św. przewodniczył proboszcz ks. Ireneusz Kosecki, a koncelebrował z nim ks. Kamil Kowalski. W homilii proboszcz podsumował pracę roczną: To był niezwykły rok w wielu wymiarach - wprowadził nas w przeżycie setnej rocznicy urodzin Założyciela Ruchu, Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Podczas comiesięcznych spotkań kręgu, które koncentrowały się  wokół tematu roku: „Dojrzałość w Chrystusie”, jeszcze bardziej sięgaliśmy, przybliżaliśmy sobie nauczanie Zbawiciela. ks. Blachnicki mówił: dojrzałość chrześcijańska nie jest dziełem człowieka. Człowiek musi być partnerem, z którym Bóg mógłby podjąć dialog - mówił kaznodzieja. Po Komunii świętej członkowie najmłodszego kręgu wyrazili swoją gotowość pójścia drogą formacji Domowego Kościoła. Jako znak tej gotowości otrzymali świece. Ks. proboszcz podziękował parze pilotującej nowy VI krąg - p. Annie i Wojciechowi Kowalskim za dwa lata pracy, włożonej w kształtowanie serc i sumień małżonków stawiających pierwsze kroki w rodzinie Domowego Kościoła.  Słowa wdzięczności skierował też w stronę pary rejonowej- Krystyny i Ryszarda Piasków, którzy przez trzy lata wkładali serce, entuzjazm, determinacje i zapał, by umacniać małżonków naszego Rejonu w przyjaźni z Chrystusem. Para Rejonowa z kolei  wyraziła wdzięczność ks. Moderatorowi Ireneuszowi Koseckiemu za systematyczną pracę formacyjną i wszelką pomoc. Po zakończonej Eucharystii wszyscy udali się na wspólne biesiadowanie przy ognisku. Upieczone kiełbaski i pyszne ciasta smakowały wybornie. Dziękujemy wszystkim za radosne spotkanie i życzymy udanych, zdrowych wakacji.