« wstecz

Aktualności » Poświęcenie placu zabaw i parkingu

niedziela, 01 września 2013

 

1.09.2013r. po Mszy św. o godz. 11.00 sprawowanej przez proboszcza ks. Ireneusza Koseckiego zostały uroczyście otwarte i poświęcone parking i plac zabaw dla dzieci. Jest to wspólne przedsięwzięcie naszej parafii i gminy Zakrzew. Parafia sfinansowała dokumentację całego przedsięwzięcia, a gmina wykorzystała środki finansowe pochodzące z dwóch programów unijnych: Odnowa wsi i Lider.   Wyrażamy wdzięczność naszym drogim parafianom, za ich wielką ofiarność. Dziękujemy gminie na czele z wójtem Sławomirem Białkowskim za zgodną współpracę w realizacji inicjatyw służących dobru parafii i całej gminy. Poświęcenia dokonał ks. Ireneusz Kosecki oraz były proboszcz parafii Zakrzew ks. Roman Adamczyk. Uroczystego przecięcia wstęgi na placu zabaw dla dzieci dokonali: Leszek Ruszczyk - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Andrzej Łuczycki - Radny Sejmiku  Województwa Mazowieckiego, Zbigniew Ostrowski - Dyrektor Zarządu Dróg Województwa w Warszawie, Sławomir Białkowski - Wójt Gminy Zakrzew oraz ks. Ireneusz Kosecki i ks. Roman Adamczyk.   


 

POŚWIĘCENIE PLACU ZABAW DLA DZIECI

Do Pana Jezusa przynosili dzieci, a On „brał je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je". To samo czyni dziś, bo w szczególny sposób kocha dzieci, dlatego wciąż są aktualne Jego słowa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im: do nich bowiem należy Królestwo Boże".

Boże Wszechmogący, prosimy Cię, ześlij swoje błogosławieństwo na ten plac zabaw dla naszych dzieci. Niech szczęśliwie, radośnie i bezpiecznie odpoczywają, wspólnie się bawią, aby mogły cieszyć się beztroskim dzieciństwem, a w swoich rodzicach i wychowawcach znalazły przykład żywej wiary, mądrości i roztropności. Błogosław także tym wszystkim, którzy ten plac zabaw zaplanowali i wykonali. Ześlij na nas wszystkich Ducha św., który jest źródłem wszelkiej radości. Prosimy  Cię o to, przez Chrystusa Pana naszego. Amen.   


 

POŚWIĘCENIE PARKINGU

Stwórca i nasz Zbawca, Bóg w Trójcy jedyny, chce, abyśmy drogami tego świata dążyli pobożnie i rozsądnie do nieba, gdzie On przygotował nam wieczne mieszkanie. Ostatecznym celem naszej ludzkiej drogi jest sam Bóg i wieczna wspólnota dzieci Bożych. Zgromadziliśmy się dzisiaj, aby prosić Boga o błogosławieństwo dla tych wszystkich, którzy w czasie swej podróży będą korzystać z dobrodziejstwa tego parkingu. Chcemy prosić Boga o to, aby mogli dobrze, rozsądnie i bezpiecznie korzystać z wszelkich pojazdów mechanicznych. Niech ten parking będzie dla nich miejscem odpoczynku, nabrania sił, aby mogli szczęśliwie i bezpiecznie mogli dotrzeć do celu swej podróży. Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo św. Krzysztofa. Który żyjesz i królujesz, Bóg przez wszystkie wieki, wieków. Amen. 


 

Sonda
Czy Twoim zdaniem na stronie parafii potrzebne jest forum użytkowników?
Tak, to przydatna opcja Nie, to nie jest miejsce
do wymiany poglądów
Co to jest forum?
Godziny otwarcia biura parafialnego
poniedziałek - piątek: 8:00 - 9:00
Porządek Mszy Świętej

Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00

Dzień powszedni:
7.00; 17.00

Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2022. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie
w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
projekt i wykonanie: gqim.com