Aktualności » Przemiana serca

piątek, 06 sierpnia 2021

6 sierpnia - przypada Święto Przemienienia Pańskiego. W naszej parafii - to Uroczystość Odpustowa. Mszy świętej o godz. 11.00 przewodniczył ks. kan. Marcin Rogala - pracownik Kurii Radomskiej. Koncelebrował z nim nasz ziomek, ks. Wojciech Wojtyła. W homilii ks. Marcin wskazywał, że obecne czasy nie sprzyjają utrwalaniu miłości i wierności małżeńskiej. Rodzina narażona jest na liczne zagrożenia, które osłabiają jej trwałość i miłość. Ale jest na to niezwykle skuteczne lekarstwo: codzienna modlitwa, sakrament pokuty i wspólne uczestniczenie w niedzielnej Eucharystii. Jak bronić się przed współczesnym pogaństwem i odrzuceniem Boga? Ciągła przemiana własnego serca. Życzliwość i odpowiedzialność za siebie w pozornie drobnych gestach. Życie w bliskości Chrystusa, by na nowo uwierzyć, że On jest naszym Zbawicielem, który pragnie naszego szczęścia tu na ziemi, a przed wszystkim szczęścia w niebie - podkreślił kaznodzieja. Z powodu intensywnego deszczu nie odbyła się procesja eucharystyczna. Z racji przypadającego tego dnia pierwszego piątku miesiąca, przed Najświętszym Sakramentem, ks. Marcin odmówił Akt oddania Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ks. proboszcz Ireneusz Kosecki, na zakończenie Eucharystii podziękował wszystkim za dar wspólnej modlitwy: asyście liturgicznej, dzieciom, członkom KŻR, strażakom z OSP z Zakrzewa i Gulinka z pocztami sztandarowym oraz licznie zebranym Parafianom i Gościom. Przez cały dzień w świątyni, trwała adoracja eucharystyczna, w ramach tzw. nabożeństwa 40. godzinnego. Była sposobność do modlitwy i adoracji indywidualnej. Nie ma skuteczniejszego sposobu przemiany serca jak trwanie na kolanach przed Jezusem, ukrytym w Najświętszym Sakramencie. W ciszy bowiem można usłyszeć głos Boga i otworzyć przed Nim swoje serce.

FOTO: Waldemar Skorza