Aktualności » Relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów

sobota, 06 kwietnia 2024

W sobotę – 6 kwietnia, 32-osobowa grupa pielgrzymów z naszej parafii wraz ze swym proboszczem ks. Ireneuszem Koseckim, wyruszyła autokarem do sanktuarium Błogosławionej Rodziny Ulmów w Markowej. Pielgrzymi zwiedzili Skansen – Zagrodę, Muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów, i uczestniczyli we Mszy św. w kościele parafialnym  pw. św. Doroty, podczas której miejscowy proboszcz przekazał naszemu proboszczowi relikwie Bł. Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich 7 dzieci.