Aktualności » Rocznica I Komunii Świętej

niedziela, 11 maja 2014

W niedzielę - 11 maja - na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas trzecich, naszej parafii, przeżywały uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii świętej. 35 osobowa grupa, ubrana na biało, jak przed rokiem z wielką radością, modlitwą i śpiewem wielbiła Jezusa Chrystusa, ukrytego w Eucharystii. Nasz proboszcz - Ks. Ireneusz Kosecki - w homilii skierowanej do dzieci zachęcał je życia w bliskości Jezusa. Posłużył się przykładem z życia; tylko białe róże stojące w naczyniu z czystą wodą, są czyste i świeże. Te, które stoją w wodzie zabarwionej, tracą swój biały kolor i więdną. Wciąż bowiem jest aktualne mądre przysłowie: „kto z kim przystaje, takim się staje". Grzech „brudzi" naszą duszę, jeśli się pozbawimy dostępu do czystej wody, czyli do Pana Jezusa w Komunii świętej. Kaznodzieja zachęcał również rodziców dzieci „rocznicowych", aby zawsze byli autentycznymi świadkami i nauczycielami wiary dla swoich ukochanych dzieci. Po skończonej Mszy św., dzieci wyszły przed świątynię, aby tam wraz z katechetkami: Bożeną Chłopecką i Beatą Piasek, które całą uroczystość przygotowały, i ks. proboszczem symbolicznie podzielić się chlebem.

TUTAJ zdjęcia z tej uroczystości (fot. Waldemar Skorża)