Aktualności » Rodzina - Domowym Kościołem

niedziela, 05 grudnia 2021
Tradycyjne, druga niedziela Adwentu - to początek parafialnych rekolekcji. W tym roku przewodnikiem w drodze do Chrystusa był ks. Marcin Pietras - pracujący w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Tematem naszego, wspólnego zamyślenia była Rodzina, jako Domowy Kościół. Rodzina narażona na liczne zagrożenia, problemy małżeńskie i te związane z wychowaniem dzieci, wymaga nie tylko zamyślenia, głębokiej refleksji, ale przede wszystkim bożego wsparcia. Był czas na spotkania w naszej świątyni z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Ks. Marcin, pracując na parafii i ucząc katechezy w szkole, dzielił  się z nami doświadczeniem duszpasterskim i wskazywał jak bezcennym darem jest kochającą się rodzina, w której jest czas na pracę, odpoczynek, modlitwę i budowanie właściwej hierarchii wartości. Wiktoria Bilska i Kacper Kozłowski dziękując w imieniu całej parafii ks. Marcinowi za trud prowadzenia nas po adwentowych ścieżkach wskazali, iż każdy z nas jest zobowiązany do czynienia naszych rodzin - Domowym Kościołem.