Aktualności » Rowerem na Jasną Górę

piątek, 13 czerwca 2014

Miłośnicy rowerowego pielgrzymowania z parafii Zakrzew, przeżywali w tym roku skromny jubileusz. 13 i 14 czerwca br., już po raz 10. wyruszyli na Jasną Górę. Główną intencją pielgrzymów było podziękowanie Bogu za dar kanonizacji św. Jana Pawła II i prośba o godne przygotowanie się do Jubileuszu 600 - lecia parafii. 110 osobowa grupa z Zakrzewa wraz z przyjaciółmi i znajomymi m. in. z Warszawy, Radomia, Bielichy, Milejowic, Cerekwi podjęła trud pielgrzymi do Czarnej Madonny na Jasną Górę. Trud - bo dla amatorów przejechać rowerem dziennie 100 km, to naprawdę spory wysiłek. Kierownikiem pielgrzymki był Tomasz Rdzanek, który od początki jej istnienia służy swoim doświadczeniem i niezwykłą umiejętnością pilotowania tak dużej grupy rowerzystów. Przewodnikiem duchowym pielgrzymki był zakrzewski proboszcz - ks. dr Ireneusz Kosecki, który już po raz czwarty na rowerze towarzyszył pielgrzymom. Po raz pierwszy jechał natomiast ks. Robert Biel - z Towarzystwa Chrystusowego z Częstochowy, który swoim śpiewem, poczuciem humoru wniósł wiele radości. Rowerowi pielgrzymi rozpoczęli swój udział od uczestnictwa w porannej Mszy św. odprawionej w kościele parafialnym w Zakrzewie przez księży przewodników. Następnie podzieleni na sześć grup, prowadzeni przez tzw. grupowych, po przejechani średnio 20 km odpoczywali, kolejno: w Potworowie, Drzewicy, Opocznie, Paradyżu, aby dotrzeć na nocleg do Diecezjalnego Ośrodka Oazowego w Dąbrówce. Po drodze była modlitwa prywatna w kolegiacie opoczyńskiej i wspólnie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia w sanktuarium Jezusa Cierpiącego w Paradyżu. Drugiego dnia, pielgrzymi o godz. 16.00 ubrani w błękitne koszulki, czwórkami wjechali pod szczyt Jasnej Góry. O godz. 18.30 z sercami pełnymi wdzięczności uczestniczyli we Mszy św. w kaplicy cudownego obrazu Pani Jasnogórskiej.  Galeria zdjęć z tej pielgrzymki TUTAJ.