« wstecz

Aktualności » Słowo stało się Ciałem

piątek, 24 grudnia 2021
Pasterka, rozpoczyna Uroczystość Bożego Narodzenia. 25 grudnia o północy, tę Eucharystię za wszystkich parafian, celebrował proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. W uroczystej procesji wniósł do świątyni figurkę Dzieciątka Jezus i złożył ją w żłóbku, w bożonarodzeniowej szopce, ustawionej przy bocznym ołtarzu, a przygotowanej przez osoby z różnych grup parafialnych.

Boże Narodzenie to czas bliskości Boga, który staje się jednym z nas, aby nas napełnić miłością. Samotność, która dotyka współczesnego człowieka i komercjalizacja świąt sprawiają, że często czujemy się zagubieni. Nowonarodzony Chrystus niesie nam nadzieję, pokój i radość - mówił w homilii ks. Kamil Kowalski.

Na zakończenie Pasterki ks. proboszcz w imieniu własnym i ks. Kamila, złożył Parafianom i Gościom  życzenia bożonarodzeniowe: „ W atmosferze dziękczynienia za Boże Narodzenie, pragniemy złożyć wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii, najserdeczniejsze życzenia świąteczne. „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”. Wszechmocny Bóg, staje się człowiekiem - jednym z nas. Niech Nowonarodzony Chrystus napełnia Wasze serca miłością, pokojem i nadzieją. Niech Święta Rodzina umocni Waszą miłość małżeńską i rodzinną bożą mocą.

Spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.  

Sonda
Czy Twoim zdaniem na stronie parafii potrzebne jest forum użytkowników?
Tak, to przydatna opcja Nie, to nie jest miejsce
do wymiany poglądów
Co to jest forum?
Godziny otwarcia biura parafialnego
poniedziałek - piątek: 8:00 - 9:00
Porządek Mszy Świętej

Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00

Dzień powszedni:
7.00; 17.00

Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2023. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie
w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
projekt i wykonanie: gqim.com