Aktualności » Słowo stało się Ciałem

piątek, 24 grudnia 2021
Pasterka, rozpoczyna Uroczystość Bożego Narodzenia. 25 grudnia o północy, tę Eucharystię za wszystkich parafian, celebrował proboszcz ks. Ireneusz Kosecki. W uroczystej procesji wniósł do świątyni figurkę Dzieciątka Jezus i złożył ją w żłóbku, w bożonarodzeniowej szopce, ustawionej przy bocznym ołtarzu, a przygotowanej przez osoby z różnych grup parafialnych.

Boże Narodzenie to czas bliskości Boga, który staje się jednym z nas, aby nas napełnić miłością. Samotność, która dotyka współczesnego człowieka i komercjalizacja świąt sprawiają, że często czujemy się zagubieni. Nowonarodzony Chrystus niesie nam nadzieję, pokój i radość - mówił w homilii ks. Kamil Kowalski.

Na zakończenie Pasterki ks. proboszcz w imieniu własnym i ks. Kamila, złożył Parafianom i Gościom  życzenia bożonarodzeniowe: „ W atmosferze dziękczynienia za Boże Narodzenie, pragniemy złożyć wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii, najserdeczniejsze życzenia świąteczne. „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”. Wszechmocny Bóg, staje się człowiekiem - jednym z nas. Niech Nowonarodzony Chrystus napełnia Wasze serca miłością, pokojem i nadzieją. Niech Święta Rodzina umocni Waszą miłość małżeńską i rodzinną bożą mocą.

Spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.