Grupy działające w parafii » Służba Liturgiczna Ołtarza

BYĆ BLIŻEJ CIEBIE CHCĘ O PANIE MÓJ...

Taką wolę wyraża co roku kilku młodych chłopców wstępujących w szeregi ministrantów. Warunkiem przyjęcia i rozpoczęcia trybu przygotowania kandydatów na ministranta jest między innymi nienaganna postawa i ukończony ....rok życia. Nieznane mi są przypadki, aby odstąpiono od wymogu nienagannego zachowania, ale zdarzyło się, ze przyjęto do formacji osobę o wiele młodszą niż stanowił przepis. Był to młodzieniec, który okazywał niezwykłą dotąd, niespotykana chęć służenia przy ołtarzu. Jak się później okazało nie był to słomiany zapał.

Wciąż nie do końca odkrytą tajemnicą jest fakt skąd się bierze zapal lub niechęć do służenia Panu Bogu. Osobiste zaangażowanie byłego proboszcza księdza Romana Adamczyka zaowocowało tym, iż nastąpił najwyższy jak do tej pory rozkwit ministranctwa w dziejach naszej parafii i obecnie stanowi osób.

Gdy jest się bliżej ołtarza to człowiek odmładza się a nie postarza. Tak mówią najstarsi z siedemnastoosobowej grupy Ojców ministrantów.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że to jednak nie ilość jest najważniejsza. Trud Księży i praca nad samym sobą zaowocowały tym, że stajemy się doskonalsi. Działając w myśl słów Jezusa" cokolwiek uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych , mnie żeście uczynili" starsi ministranci biorą udział w wielu przedsięwzięciach, takich jak: honorowe krwiodawstwo, pomoc w zbiórce na rzecz potrzebujących, itp.

Prawie każdy spośród Ojców ministrantów stal się osobistym kierowcą Pana Boga, podwożąc księdza w pierwsze piątki miesiąca do chorych.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że gdybyśmy się jeszcze bardziej postarali, moglibyśmy jeszcze więcej dobrego uczynić na rzecz drugiego człowieka. Świadomi tego, ze nie jesteśmy odosobnieni, w tym , co robimy to jednak wciąż jest to kropla w morzu. Życzymy wszystkim ministrantom w Polsce i na świecie dużo zdrowia , wszelkiej pomyślności i wytrwałości w czynieniu dobra.

Ministranci z Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie.

Vademecum Ministranta

Aktualna lista ministrantów naszej parafii: Archabóz Jakub, Baćmaga Dominik, Badowski Maciej, Binięnda Paweł, Czyżewski Jakub, Faliński Adam, Filipiak Krzysztof, Golus Adam, Golus Aleksander, Golus Kacper, Gołąbek Kuba, Gołąbek Maciej, Kaczmarczyk Dominik, Kaczmarczyk Kacper, Kotkowski Dawid, Kozioł Jarosław, Kredkowski Nikodem, Kredowski Jan, Maj Igor, Michnicki Jan, Odrobiński Adama, Odrobiński Szymon, Ofiara Hubert, Piasek Gabriel, Sałbut Artur, Skrzek Antek, Stolarczyk Mikołaj, Szwed Szymon, Świątkowskich Mateusz, Wilk Adam, Wójcicki Maciej, Zamkowski Michał, Kuba Rdzanek, Paweł Miros, Igor Pacocha, Bartek Firlej, Kacper Górka, Marcin Tomaszewski, Mateusz Jaworski, Piotr Skorza, Seweryn Czajkowski, Karol Tomaszewski, Patryk Fałek, Kacper Jeżak, Jakub Czyzewski, Błażej Piasek, Krystian Sułecki, Karol Żyła, Artur Świątkowski, Filip Odrobiński, Rafał Pawelec.

Kandydaci: Jeremi Kwietniewski, Jacek Małysa, Wiktor Kierzkowski, Bartek Faliński, Kacper Kalbarczyk.