Aktualności » Spotkanie z Matką Bożą Różańcową

sobota, 05 października 2019
5 października, w 1. sobotę miesiąca, po raz 12. odbyła się pielgrzymka Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Wysokiego Koła. Uczestniczyło w niej, ok. 5 tys. pielgrzymów i 110 księży ze 120 parafii naszej diecezji. Była wśród nich także 46. osobowa grupa z naszej parafii, wraz ze swym opiekunem, proboszczem ks. Ireneuszem Koseckim. Pielgrzymka czcicieli Matki Bożej Różańcowej jest spotkaniem formacyjnym. - Spotykamy się by poczuć siłę modlitwy różańcowej i przekonać się ile nas jest w naszej diecezji. Wyznaczamy sobie też cele na kolejny rok w naszych parafiach - mówił ks. Szymon Mucha, kustosz sanktuarium w Wysokim Kole i moderatorem Żywego Różańca Diecezji Radomskiej. Wierni swoje intencje złożyli przed obliczem Matki Bożej na Cudownym Obrazie znajdującym się w Sanktuarium. W tym roku mija 45-lat od jego koronacji przez Sługę Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W organizację i przebieg tegorocznej pielgrzymki Członków Kół Żywego Różańca, aktywnie włączyli się Rycerze Kolumba. Głównym punktem programu była Msza Św. o godz. 12.00, pod przewodnictwem księdza biskupa Henryka Tomasika. W homilii ks. biskup nawiązał do rozpoczętego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Przypomniał postać Sługi Bożej Pauliny Jaricot - założycielki Żywego Różańca, którą nazwał misjonarką. - Bądźmy misjonarzami w swoich rodzinach, pracy, szkołach i parafiach – mówił pasterz diecezji. Podczas Mszy Św. został poświęcony sztandar Stowarzyszenia Żywy Różaniec Diecezji Radomskiej. - Sztandar zawsze jest znakiem, wokół którego gromadzi się pewna społeczność. Chcemy by był on naszym znakiem rozpoznawczym - wyjaśniał ks. Szymon Mucha. Oprawę muzyczną liturgii zapewnił zespół „Karabanio". To był piękny czas wspólnej modlitwy, i radości z tego, że tak wielu kocha Maryję, zawierzając siebie, swoich bliskich i całą naszą Ojczyznę, poprzez dar różańca - mówi p. Jadwiga, uczestniczka pielgrzymki.