Aktualności » Św. Faustyna - sekretarka Pana Jezusa...

środa, 02 grudnia 2015

2 grudnia, po Mszy św. roratniej, grupa naszych parafian, wraz z proboszczem ks. Ireneuszem Koseckim wyruszyła w pielgrzymkę autokarową do Krakowa - Łagiewnik. Celem pielgrzymki było odebranie relikwii św. Faustyny Kowalskiej. O godz. 11.00 ks. proboszcz odprawił Mszę św. podczas której z rąk przełożonej sióstr Bożego Miłosierdzia odebrał relikwie sekretarki Pana Jezusa. Pozłacany relikwiarz, w kształcie gotyckiej monstrancji zawiera fragment kości św. Faustyny. To przez jej osobę, Bóg przypomniał światu o tym, że jest Miłością Miłosierną. Po zakończonej Mszy św. nasi parafianie mieli okazję po raz pierwszy ucałować relikwie św. Faustyny. Cieszył nas bardzo udział w pielgrzymce 20 - osobowej grupy gimnazjalistów wraz ze swoją katechetką Beatą Piasek. Pielgrzymi odwiedzili nową bazylikę Bożego Miłosierdzia, którą konsekrował św. Jan Paweł II i inne miejsca uświęcone obecnością św. Faustyny. Następnie udali się kościoła poświęconego pamięci św. Jana Pawła II, który znajduje się nieopodal krakowskich Łagiewnik.