Aktualności » Świadectwo wiary św. Jana Chrzciciela

środa, 24 czerwca 2020

Św. Jan Chrzciciel jest patronem zakrzewskiej parafii. Dzień jego narodzin - 24 czerwca, to sposobność do przeżywania Uroczystości Odpustowej. Uroczystą Sumę, o godz. 11.00, sprawował ks. Krzysztof Kosecki - proboszcz parafii pw. św. Piotra i Pawła w Pawłowie k/ Szydłowca. Świętowanie tradycyjnie rozpoczęliśmy przy 116. letniej figurze naszego świętego Patrona. Ks. Krzysztof odmówił przed nią litanię do św. Jana Chrzciciela, a następnie asysta liturgiczna udała się do świątynię na Mszę św. Tegoroczny odpust był kolejną okazją do wdzięczności Bogu za dar świętego, o którym Jezus Chrystus powiedział, że to największy narodzony z niewiasty. W homilii ks. Krzysztof podkreślił jak wielkim darem jest wiara w Chrystusa, która pomaga nam pokonać wszelkie trudności, także te związana z panującą epidemią. Obchodząc 25. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich zaznaczył, że bycie dziś księdzem oznacza radykalne trwanie przy Chrystusie i Jego Ewangelii. Każdy wierzący stoi przed trudnym zadaniem bycia autentycznym świadkiem wiary, na wzór św. Jana Chrzciciela - podkreślił kaznodzieja. Na zakończenie Mszy św. zostały poświęcone pamiątki dzieciom, które w ubiegłą niedzielę po raz pierwszy przyjęły Komunię świętą. Z powodu padającego deszczu w świątyni odśpiewano Te Deum, odmówiona została litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a ks. Krzysztof na zakończenie Uroczystości odpustowej udzielił zebranym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Zdjęcia, których autorem jest Waldemar Skorza, można obejrzeć w GALERII