W dniach od 1 do 3 maja odbyła się pielgrzymka na Mazury. 20-osobowa grupa naszych parafian rozpoczęła zwiedzanie tego pięknego zakątka Polski od Grunwaldu, miejsca, w którym rozegrała się jedna z największych bitew średniowiecznej Europy. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści przewodnika o bitwie i dziejach poszczególnych jej uczestników. Zachwyciło nas niezwykle dzieło dopiero co wystawione w namiocie obok muzeum bitwy - replika obrazu Matejki „Bitwa pod Grunwaldem" - wykonana przez kilkanaście osób haftem krzyżykowym.
Kolejnym miejscem był Gietrzwałd, gdzie w XIX wieku Matka Boża objawiła się dwom małym dziewczynkom. Przemawiając w zakazanym wówczas języku polskim, nawoływała do codziennego odmawiania różańca, do pokuty i trzeźwości. To jedyne objawienie Maryi na terenie Polski uznane przez Stolicę Apostolską.
Wieczorem dotarliśmy do hotelu w Giżycku, położonym nad pięknym jeziorem Kisajno.
Kolejny dzień, przy przepięknej pogodzie przyniósł wiele wrażeń. Po obejrzeniu ogromnej, XIX-wiecznej twierdzy Boyen, płynęliśmy statkiem podziwiając jeziora Niegocin, Kisajno i Tajty. W sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce poznaliśmy historię tego miejsca i wysłuchaliśmy koncertu organowego, a wieczorem byliśmy w Mikołajkach - „Bramie Mazur".
W trzecim dniu pielgrzymki po „Świętej Warmii" odwiedziliśmy Stoczek Warmiński. W tym sanktuarium jest obraz Matki Bożej w całej postaci, z Dzieciątkiem, który cieszy się kultem od wielu wieków. Niestety rok temu zostały ukradzione złoto-srebrne sukienki i korony, które go zdobiły. Ale Stoczek to także miejsce uwięzienia Prymasa Tysiąclecia - Kardynała Stefana Wyszyńskiego w latach 1953 -1954.
Zwieńczeniem naszego pielgrzymowania był Lidzbark Warmiński. To tam mieściła się siedziba biskupstwa warmińskiego. W pięknym gotyckim zamku biskupów warmińskich odnaleźliśmy ślady wielu słynnych Polaków, między innymi Mikołaja Kopernika, Ignacego Krasickiego, Łukasza Watzenrode, Jana Dantyszka.
Jednak głównym i najważniejszym punktem była codzienna Msza Święta, sprawowana przez naszego przewodnika, ks. proboszcza Ireneusza.
Pielgrzymi serdecznie dziękują za wspaniałe przeżycia duchowe i estetyczne.
Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00
Dzień powszedni:
7.00; 17.00
Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;