« wstecz

Aktualności » Tajemnica Eucharystii

środa, 23 grudnia 2020
Tegoroczny Adwent, przeżywany w czasie wciąż trwającej pandemii, był wielkim wyzwaniem i próbą wiary. Szczególnym znakiem adwentowego czuwania był udział we Mszy św. roratniej. Przez 3,5 tygodnia, ok. 30 dzieci, 20-osobowa grupa młodzieży przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz liczna grupa dorosłych parafian, uczestniczyła we Mszy św. roratniej. To niezwykłe wyzwanie i duża ofiarność, nie tylko dla dzieci, by o godz. 6.00 zacząć śpiew Godzinek, a o 6.20 uczestniczyć we Mszy św. wotywnej ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Interesujący był program tegorocznych Rorat.„Cud nad Cudami” - to zachwyt nad pięknem Mszy św., poznawanie jej poszczególnych elementów i części, a przede wszystkim wdzięczność Chrystusowi za Jego obecność w Eucharystii. Uczestnicy roratnich spotkań poznawali postaci świętych i błogosławionych, którzy w stopniu heroicznym ukochali dar Komunii świętej i piękno Mszy św.

Scenografia adwentowa umieszczona przed ołtarzem, wskazywała na szczególny charakter tego okresu liturgicznego. Schody po których każdego dnia „schodził” do żłóbka Pan Jezus - w symbolu Małego Dzieciątka, wzywały do czuwania. Każdego dnia dzieci losowały, które z nich zabierze figurkę Jezusa do swego domu rodzinnego. Dzieci uczestniczące we Mszy św. otrzymały pierwszego dnia plansze do której każdego dnia przyklejały obrazki z wizerunkiem świętych i błogosławionych. Na ostatnim spotkaniu - 23 grudnia, 30 dzieci otrzymało na pamiątkę spotkań roratnich książeczkę „Powróćmy na Eucharystię”, w której w krótkiej syntezie ukazane zostały najważniejsze części Mszy św. Kolorowe zdjęcia zachęcają do pilnej lektury książki. Warto podkreślić, iż kilkanaścioro dzieci wzięło udział we wszystkich Mszach roratnich. To wielki wyczyn! Wręczając ten skromny upominek dzieciom, proboszcz ks. Ireneusz Kosecki, gorąco podziękował za żywy udział w Roratach dzieciom, młodzieży, rodzicom, babciom i dziadkom i naszemu organiście Bartłomiejowi Składankowi. Na zakończenie wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, z sercami pełnymi wdzięczności za ten święty czas.  

Sonda
Czy Twoim zdaniem na stronie parafii potrzebne jest forum użytkowników?
Tak, to przydatna opcja Nie, to nie jest miejsce
do wymiany poglądów
Co to jest forum?
Godziny otwarcia biura parafialnego
poniedziałek - piątek: 8:00 - 9:00
Porządek Mszy Świętej

Niedziela:
7.00; 9.00 (dla dzieci i młodzieży); 11.00 (suma); 17.00

Dzień powszedni:
7.00; 17.00

Święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00;

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie © 2012 - 2022. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie
w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
projekt i wykonanie: gqim.com